En Az Lise 2 Bin 500 Zabıt Katibi ve Mübaşir Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 2 bin 500 zabıt katibi ve mübaşir alımı yapıyor. Peki detaylar nedir, kimler başvurabilir.

En Az Lise 2 Bin 500 Zabıt Katibi ve Mübaşir Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere memur ve personel alımı gerçekleştirmeye devam ediyor. Buna göre merak ile beklenen ilan geçtiğimiz günlerde hazırlandı ve kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde yer alan duyurular bölümü aracılığı ile duyuruldu.

Buna göre Adalet Bakanlığı, adliyelerde zabıt katibi ve mübaşir kadrolarında istihdam etmek üzere toplam 2 bin 500 zabıt katibi ve mübaşir memur personeli alımı yapacak. Peki ilgili ilana adaylar nasıl müracaat edebilir ve aranacak şartlar nedir.

ARANAN ŞARTLAR

Adalet Bakanlığının 2 bin 500 kişilik zabıt katibi ve mübaşir memuru alımında genel şartlar ve özel şartlar olmak üzere bazı nitelikler aranmaktadır. Buna göre;

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
KPSS girmiş 70 ve üzeri almış olmak
En az lise mezunu olmak
Askerlik ile ilgisi olmamak ya da erteletmiş olmak
Kamu haklarından mahrum olmamak
1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olmak

Yukarıda verilen genel şartlara adayların kesinlikle sahip olması gerekmektedir. Bu şartlardan hariç olmak üzere pozisyonlara göre özel şartlar da aranmaktadır.

BAŞVURULAR

Adalet Bakanlığının 2 bin 500 zabıt katibi ve mübaşir alımına ilişkin tüm detaylar yukarıda verilmiştir. Eğer bu detaylar sizler için uygunsa ve müracaat etmek istiyorsanız aşğaıdaki link üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

BAŞVURU ve DETAYLAR BURADAN
ZABIT KATİBİ MAAŞ ve GÖREVLERİ BURADAN

MÜBAŞİR MAAŞ ve GÖREVLERİ BURADAN

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 19:14

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
MURAT C.
MURAT C. - 3 yıl Önce

ADALET BAKANLIĞIN CALIŞAN FETÖCÜLERİ NEZAMAN CIRATILACAK REFERANSLAR İNCELENSİN TABU KADASTRO DAKİ FETÖCÜ MEMURLAR İŞE ALIM SÜRECİNDE REFERANLAR İNCELEYİN SİVAS KAMU KURUMLARINDA CALIŞANLARI ACİL MÜDEHALE İSTİYORUZ BELEDİYELER FETÖCÜLER OY ZAMNI GÖRÜŞMEK ÜZERE