Mübaşir Maaşları Ne Kadar Oldu? Mübaşir Görevleri Nedir

Adalet Bakanlığına bağlı adliyelerde istihdam eden mübaşirler ne kadar maaş alıyor? Mübaşir görevleri nedir sizlerle paylaşıyoruz.

Mübaşir Maaşları Ne Kadar Oldu? Mübaşir Görevleri Nedir

Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan adliyelerde çok sayıda mübaşir istihdam etmektedir. Adliyenin büyüklüğü, dava sayısı ve duruşma salonuna göre mübaşir sayısı değişiklik göstermektedir. Buna göre Adalet Bakanlığı aralıklarla kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere mübaşir alımları gerçekleştirmektedir.

Peki Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek mübaşirler aylık olarak ortalama ne kadar maaş alıyor? Mübaşirlerin görevleri nelerdir.

MÜBAŞİR GÖREVLERİ

Mübaşirler Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışmakta olup duruşmanın sessiz ve kurallar çerçevesinde yapılmasıyla yükümlüdür. İlerleyen dönemlerde takım elbise ile duruşmalarda bulunması beklenen mübaşirler hakimlere davalı ve davacının tüm delillerini iletmekte, davadan önce davacı ve davalı kişilere ya da ailelere salonda yapılması gereken konular hakkında bilgi vermekte ve duruşma sırasında ayağa kalkma, oturma vb. gibi eylemlerde salondakilere el işaretleri ile bilgi vermektedir. Yine dava sonrasında dosyaları incelemek, imza attırmak, belgeleri toplamak vb. gibi görevleri bulunan mübaşirler görüldüğü kadar az sorumluluk almamaktadır. Peki mübaşir maaşları ne kadar?

MÜBAŞİR MAAŞLARI

Mübaşir maaşları bilindiği üzere internette en çok tartışılan konular arasında yer almaktadır. Yeni gelen zamlar ve yeni gelecek zam oranlarından sonra mübaşir maaşlarını da ortalama olarak 2 bin 800 TL - 2 bin 900 TL arasında olduğu düşünülebilir. Tabi mübaşirin evli olması, çocuğunun olması, derece sayısı, çalıştığı il gibi detaylar ile maaşı değişebilmektedir.

DİĞER MESLEK MAAŞLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 19:15

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 3 yıl Önce

Yuh o parayı kim alıyor ALLAH aşkına bende mübaşirim aldığım 2300

mustafa
mustafa - 3 yıl Önce

bende mübaşirim 3 senelik hiç 2300 den fazla maaş almadım bürüt mü bu veriler

mustafa
mustafa - 3 yıl Önce

Harun bey ; keşif ücreti 14 tl (özel yetkili ağır cezada çalışıyorum hiç keşif olmadı) siz demek ki sadece keşif yapıyorsunuz insanları burdan kandırmayalım keşif çok nadir olan bir iştir çoğu mahkeme hiç gitmez.
Bekar mübaşirde yeni olduğunu varsayalım 2300 tl alır

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Mert bey lise mezunu bekar mübaşir maaşı ne kadar

Harun
Harun - 3 yıl Önce

ben evli 1 çocukluyum keşifler vs. ile 3600 ü buluyor

Cem
Cem - 3 yıl Önce

Bende 3 yıllık sözleşmeli mübaşirim 2375 alıyorum ayda ortalama 4.6 arası keşif oluyor 14×6 =84 en fazla 2500

Murat
Murat - 2 yıl Önce

Kimse kimseyi kandırmasın mübaşir yardımci hizmette ve maaşı çok düsük ş an 2400 en fazla o uçuk paraları alanlar 30 senelik herhalde

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Yeni başladım 2600 bekar agi ile birlikte