Diyanet İşleri Başkanlığı 415 Memur Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ve ilan edilen 415 memur personel alımına adayların 28 Nisan 2017 tarihine kadar başvuru yapması gerekiyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı 415 Memur Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor
Faaliyetlerini sürdürmekte olan Diyanet İşleri Başkanlığı açık pozisyonları için yıl içerisinde memur personel alımları yapmaya devam ediyor. Alım ilanları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmakta ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyurulmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından geçtiğimiz haftalarda kamuoyuna duyurulan ilan ile 415 imam-hatip memur personel alımı yapılacağı belirtildi. Söz konusu ilana adayların 28 Nisan 2017 tarihine kadar kesin başvurularını yapması gerekmektedir. Peki alım ilanına kimler başvuru yapabilir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR

Bunda göre Diyanet İşleri Başkanlığının 415 kişilik sözleşmeli imam hatip personeli alımına başvuru yapacak olan adayların başvuru yapmak için ilgili lise, önlisans ve lisans bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Yine adayın 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6, 7 ve 8 inci bentlerinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşıması da gerekmektedir.

BAŞVURU DETAYLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli 415 sözleşmeli imam-hatip personel alımı ilanına başvuru yapacak olan adayların Kamu Personeli Seçme Sınavından 50 ve üzeri puan almış olması gerekmektedir. Başvuru yapmak ve ilanı incelemek isteyen adayların aşağıda ki linki takip etmesi gerekiyor. Son başvuru tarihi 28 Nisan 2017'dir.

İLAN, BAŞVURU VE DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2017, 08:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER