Adalet Bakanlığı 6 Bin 684 (6684) Gardiyan İKM İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 6 bin 684 (6684) gardiyan alımı, İKM alımı, infaz koruma memuru alımı yapıyor.

Adalet Bakanlığı 6 Bin 684 (6684) Gardiyan İKM İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığının bünyesine bağlı olarak görevlerini sürdürmekte olan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE yıl içerisinde farklı pozisyonlar için memur alımı gerçekleştirmekte olup ilgili alım ilanları kurum tarafından hazırlanmakta ve Devlet Personel Başkanlığı üzerinden kamuoyuna duyurulmaktadır. Yeni yayımlanan ilanda gardiyan alımı, ikm alımı, infaz koruma memuru alımı için de kadro ayrıldı.

Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE tarafından hazırlanan 14 bin 504 kişilik ilan kamuoyuna duyuruldu. Buna göre 6 bin 684 (6684) gardiyan alımı, ikm alımı, infaz koruma memuru alımı yapılacak. Peki aranan şartlar nelerdir ve adaylar müracaatlarını nasıl yapılacak?

ARANACAK ŞARTLAR NELERDİR?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 6 bin 684 (6684) gardiyan ikm infaz koruma memuru alımı yapıyor. Peki aranan şartlar nelerdir? Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ile üzerinde puan almış olmak, 18 yaşından gün almış 30 yaşından gün almamış olmak, erkeklerde 170 cm kadınlarda 160 cm'den kısa olmamak, cm cinsinden boyun son iki rakamı ile kilo arasında 13'den fazla ve 17'den az fark olmamak (örneğin 170 cm olan adayın en az 57 kilo en fazla 83 kilo olması gerekir).

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Yukarıda Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE 6 bin 684 gardiyan alımı, ikm alımı, infaz koruma memuru alımında aranmakta olan şartlar verilmiştir. Bu şartlara sahip olan adaylar 11 Haziran 2018 tarihine kadar Adalet Komisyonlukları aracılığı ile müracaatlarını yapabilir. Detaylar için aşağıdaki linki takip ediniz.

MEMUR ALIMI İLANI BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsimsiz
İsimsiz - 5 yıl Önce

70 puan nedir ki arkadaşım o puanı alamiyorsan unut sen memurluğü

İsimsiz
İsimsiz - 5 yıl Önce

KPSS den 67.44 aldım başvuru yapamıyorum demi

Mert
Mert - 5 yıl Önce

Yaziklar olsun bu adaletsizliğe kpss 70 puan isteniyor. Bekcilikte neden hiç puan istenmiyor iste bu devletin bir oyunu

farruk
farruk @Mert - 5 yıl Önce

bunlar aslında amerikann oyunu kardeşim