50, 60 ve 70 KPSS Puanı İle ve KPSS'siz Memur Personel Alımları! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Kamu kurumları ve kuruluşları her geçen gün yeni ilanlar yayımlayarak memur personel olma yolunda ilerleyen adaylara ışık oluyorlar. İşte alım yapan kurumlar ve şartlar.

50, 60 ve 70 KPSS Puanı İle ve KPSS'siz Memur Personel Alımları! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Ülkemizde bulunan işsizlik nedeni ile milyonlarda kişi ne yazık ki iş bulmakta zorlanıyor ve 2019 yılında azalan memur alımı haberleri ile adaylar iyice umutsuzluğa kapıldı. Ancak yinede devam eden bazı alımlar ve yayımlanan bazı ilanlar mevcut. İşin Olsa ekibi olarak sizlere Düşük KPSS puanı ile alım ilanları hakkında ve hiç KPSS şartı aramaksızın alım yapan kamu kurumları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

İLANLARIN DETAYLARI:

İlgili ilanlar İŞKUR, Devlet personel başkanlı veya kurumların kendi İnternet siteleri üzerinde yayımlanarak memur personel alımı yapıyorlar. Bu yönde adaylardan bazı genel ve özel nitelikler aranıyor ve bu nitelikler dışında adaylardan KPSS şartı aranmakta. Ya da bazı kurumlar KPSS şartı aramaksızın alım yapmaktadırlar. Adaylar bütün nitelikleri taşıdıkları durumda başvuru yapabiliyor ve eğer yapılacak sa mülakatlara katılarak atanmaya hak kazanıyorlar.

KİMLER BAŞVURU YAPAR?

Söz konusu ilanlara başvuru yapacak adaylar öncelikle başvuru şartlarına uygun olmaları gerekiyor. Adaylardan aranan şartlar ise, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Daha önce görev yapılan Kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası almamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gibi nitelikleri taşıyan adaylar başvuru yapabilecekler.

Ayrıca KPSS puanı ile alım yapan kurumlar adaylardan, 2017 veya 2018 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50, 60 veya 70 puan almış olmaları gereklidir.

KAMUYA KPSS'Lİ KPSS'SİZ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARI:

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlara göre kamuya 100 kişiden fazla alım sayısı ile farklı kamu kurumları personel alımı yapacak. Bu yönde Kurumlar, Kuruluşlar, Bakanlıklar, Üniversiteler bulunuyor.

Söz konusu ilanlara göre, Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Pilot, Kültür ve Turizm Bakanlığı YTP 3 Sözleşmeli Personel, Dışişleri Bakanlığı farklı büyükelçiliklere ve konsolosluklara 5 sözleşmeli sekreter, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesine 2 sözleşmeli personel, Türk Strandarları Enstitüsü ( TSE ) 13 sözleşmeli bilişim personeli ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine farklı kadrolarda 19 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Söz konusu bu ilanlara ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Bugün Yayımlandı!

27 haziran 2019 tarihi itibari ile yayımlanmış olan kamu ilanlarına göre Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 45 kişilik kadro ile 1 Sağlık Fizikçisi, 2 Diyetisyen, 3 Fizyoterapist, 2 Diğer Sağlık personeli, 37 Sağlık teknikeri alımları yapılacak. Adaylardan KPSS Puan barajı aranmıyor. 50 Puan alan adaylarda başvuru yapabilecek. İlanın Detayları İçin Buraya Tıklayınız.

MEMUR ALIMLARI ( KPSS-B KURUMSAL )

Devlet personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlar kapsamında Tübitak farklı birimlerinde görevlendirmek üzere 35 kişilik boşluk ile memur alımı yapacağını ilan etti. Adaylardan bu ilanlar için KPSS şartı aranmıyor. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

KAMUYA İŞÇİ VE PERSONEL ALIMLARI:

Kamuya işçi ve personel alımları genelde Türkiye İş Kurumu resmi İnetrnet sitesinde yayımlanıyor. Söz konusu alımalarda Lise mezunu memur alımı ilanları da bulunuyor ve bir çoğu KPSS siz alımlar şeklinde yapılıyor. Her gün farklı kurumlar veya kuruluşlar tarafından ilanlar güncellenerek bir nebze de olsa kamu personel ihtiyacı karşılanıyor. Söz konusu bu ilanlara ulaşmak için ise Buraya Tıklayınız

TÜM ALIMLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİREBİLİRSİNİZ. BURAYA TIKLAYARAK DİĞER ADAYLARA ULAŞABİLİRSİNİZ.7

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 14:14

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE