2021 Yılı Kamuya 100 Bin Personel ve Memur Alımı İlanları Mayıs Devam Ediyor!

Kamuya 2021 yılı 100 Bin memur alımı ve personel alımı için ilanlar yayımlanıyor. Mayıs ayı itibari ile Kamuya yayımlanan ilanlar haberimizde paylaşıyoruz. İşte ilanlar.

2021 Yılı Kamuya 100 Bin Personel ve Memur Alımı İlanları Mayıs Devam Ediyor!

Kamu Kurum ve Kuruluşları için kamuya ilanlar yayımlanmaya başlandı. 2021 yılı için 100 bin Memur Personel alımı yapılacak. Ayrılan bütçeye göre alımlar Bakanlıklar ve kurumlar tarafından yapılacak. 2021 Yılı henüz gelmedi ancak Kamu İlanları yayımlanmaya başlandı. Memur Alımı 2021 yılı için ve Personel Alımı 2021 yılı için ilanları ve detaylarını siz değerli okurlarımız için paylaşacağız.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Kamuya Memur Alımı için adaylardan bazı şartlar talep ediliyor. Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
 • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
 • Daha önce görev yapılan Kamu Kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası almamış olmak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

şartları aranacak.

KPSS ŞARTI NEDİR?

2021 yılı Kamu Personeli alımları ve memur alımları için adayların 2020 yılında yapılan KPSS'den puan almış olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda Lise için KPSSp94, Ön Lisans için KPSSp93 ve Lisans için KPSSp3 puan türünden en az 50, 55, 60,70 veya üzeri puan almış olmak gerekmektedir. Adayların değerlendirmeleri KPSS puanına göre yapılacak olup Yüksek puana sahip olan adayların şansı daha yüksektir.

EĞİTİM ŞARTI:

Adayların alım yapılacak alana göre lise, ön lisans ve lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Bu yönde Lisans mezunları için En az dört yıllık eğitim veren ilgili yüksekokullardan veya yurtdışında eğitim veren ve YÖK onaylı denkliği bulunan yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gereklidir.

BAKANLIKLAR 2021 YILI İÇİN İLK İLANI YAYIMLADI!

Yeni ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. Bakanlıkların ilanlarına göre Kamuya 2021 yılı için binlerce memur alımı yapılacak. Söz konusu alım yapacak Bakanlık ilanları şöyledir:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 10 Coğrafi Bilgi Sistemi Memur Alımı Yapacak!

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI:

Bakanlık farklı ilanlar ile KPSS'li ve KPSS siz memur alımı yapacak. Buna göre KPSS siz 12 farklı Büyükelçilikler ve Başkonsolosluklara Sekreter alımı yapılacak.

KPSS Puanı ile ise Dışişleri Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği Başkanlığının ilgili kuruluşu Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Türkiye Ulusal Ajansı) 80 Memur alacak. Alımlar, 58 Uzman Yardımcısı, 2 Avukat Alımı, 15 Büro Memuru Alımı, 5 Sekreter Alımı yapılacak.

KPSS İle 80 Memur Alımı Detayları Burada

KPSS siz Personel Alımı Detayları Burada

ADALET BAKANLIĞI:

Bakanlık bünyesine 23 kişilik boş kadro ile Mütercim tercüman alımı yapacak. Bu kapsamda bakanlık, merkez teşkilâtında çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların” “Sınav Şartı” başlıklı Ek 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi doğrultusunda, 2020-KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak suretiyle, her bir dil unvanı için boş bulunan pozisyonun 10 katı aday arasından, Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucuna göre 10 İngilizce, 8 Fransızca ve 5 Almanca dilinde mütercim-tercüman alınacaktır. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine 250 Memur alımı yapacak. Alımlar 16 farklı alanda yapılacak olup alana göre dağılım aşağıdadır. Adaylardan ise 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. KPSS olarak ise 2020 yılında yapılmış olan KPSS'den en az 70 puan almış olmak gerekmektedir. Aile Bakanlığı 250 Memur alımı ilanı hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI:

Kültür Bakanlığı sözleşmeli bilişim alanında 10 kişilik boş kadro ile 1 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kıdemli Sistem Uzmanı, 1 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı, 3 Yazılım (Back-End) Geliştirme Uzmanı, 2 Yazılım (Front-End) Geliştirme Uzmanı, 1 CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı alımı yapacak. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

BELEDİYELER 2021 YILI MEMUR ALIMI İLANLARINI DUYURDU!

2021 yılı Belediye Memur Alımı için ise Belediyeler ilanlarını yayımlamaya başladılar bile. Bu yönde belediyeler yeni ilanları yayımladı. Belediyeler bünyesine, Zabıta memuru, İtfaiye eri ve farklı memur kadrolarında alım yapacak. 

ZABITA VE İTFAİYE ERİ ÖZEL ŞARTLARI:

 • İlan edilen itfaiye eri ve zabıta memuru kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
 • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
 • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
 • İtfaiye Eri kadrosu için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,
 • 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilenen az B veya C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak

Melikgazi Belediyesi 65 KPSS Puanı İle Zabıta Memuru Alımı İlanı Yayımladı!

Edirne Belediyesi İtfaiye Eri Alımı Başvuru Tarihleri Güncellendi!

Tekirdağ Çerkezköy Belediyesi 68 Personel ve Bekçi Alımı Yapıyor!

İBB 541 İtfaiye Eri Alımı İlanı 2021 - Kadın Erkek En az Lise ve 60 KPSS İle

İzmir Büyükşehir Belediyesi 100 İtfaiye Eri Alacak! En Az Lise ve 60 KPSS İle

Beykoz Belediyesi Kadın Erkek 55 Zabıta Memuru Alımı Yapacak!

Osmangazi Belediyesi 60 KPSS-Ön Lisans ve Lise Memur ve Zabıta Alacak

Karapınar Belediyesi 60 KPSS Puanı İle Zabıta Memuru Alımı İlanı Yayımlandı!

Beşiri Belediyesi KPSS Puanı ile Lise Mezunu Personel Alımı İlanı

Çankaya Belediyesi KPSS Puanı İle Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

Arsin Belediyesi Lise ve Lisans Mezunu Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Köprüköy Belediyesi KPSS 60 Puan İle Memur Alımı Yapacak! En Az Lise Mezunu

Belediye 65 KPSS ile Ön Lisans Zabıta Memuru Alımı Yapacak ( Altınbaşak Belediyesi )

Lüleburgaz Belediyesi MYO ve Lisans Mezunu Düşük KPSS İle Memur Alacak

Muğla Büyükşehir Belediyesi KPSS En Az 50 ve 60 Puan İle 171 Memur Alımı

Kırklareli Büyükmandıra Belediyesi KPSS Puanı İle Düz Memur Alımı Yapacak

Şişli Belediyesi 50 Zabıta Memuru Alımı Başvuru Tarihleri Değişti!

TÜBİTAK KPSS SİZ 77 PERSONEL ALIMI YAPACAK!

TÜBİTAK personel alımı için geçtiğimiz gün ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre farklı kadrolarda olmak üzere 77 personel alımı yapacak. Alımlar KPSS Şartı olmaksızın yapılacak. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

ÜNİVERSİTELERE PERSONEL ALIMLARI:

Üniversiteler bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere fakrlı kadrolarda sözleşmeli olarak personel alımı ilanı yayımladılar. Yayımlanan ilanlara göre alımlar, Bilişim Personeli, Mühendis, Mimar, Hemşire, Biyolog, Sağlık Teknikeri, Röntgen Teknisyeni, Ebe, Eczacı, Destek Personeli, Diğer Sağlık Personeli, Sağlık Teknikeri kadrolarında alım yapacak.

Kafkas Üniversitesi En Az Lise Mezunu Sözleşmeli 58 Personel Alımı Yapacak!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 43 Personel Alacak! Lise, Ön Lisans ve Lisans

MAYIS AYI MEMUR PERSONEL ALIMI GÜNCEL İLANLARI:

DİĞER MEMUR ALIMI İLANLARI BURADA

Kamuya Güncel İşçi, Personel ve Memur Alımı İlan Listesi

2021 Yılı için yayımlanacak memur personel alımı ilanlarından haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 18:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hulk
Hulk - 5 ay Önce

100 bin personel alımı yapılıyor ilanları veriyorsunuz da polislikte 30 yaş sınırı engeli getirtilir belediyelerde ikametgah şartı getirtilir efendime söyleyeyım absurt bi sertifika şartı istenir eee vay efendim 100 bin memur alımıymış ya bırakın !!

tears
tears - 5 ay Önce

hiç bir gelişmiş ülkede böyle yaş sınırı olayı yok. artık genç nüfus orta yaş nüfusa denk geliyor günümüzde bi ton 30 yaş üstü insan sırf yaştan dolayı madur oluyor ben daha donanımlı ve 3 üniv. mezunu olarak iş bulamayım lise mezunları atansın şaka gibi

Sinan
Sinan - 4 ay Önce

Ben onlisans mezunuyum sonra lisans okudum yaş 38 diye sen yaslisin memur olamassin zihniyeti mevcut amma kpss ye gir yinede sinav parasi odemeye devam et ama memur alimlarinda yas 35 kusura da bakma ben de kpss ye girmiyom dört yildir biraktim kpss ye girmeyi zoruma giden şey ne yillarimiz okulda heba oldu meslek sahibi olamadik yazik yazik diyorum devletimizden ricam bu yaş sınırı kalksin 45 e cekilsin biseyler yapilsin böyle magduriyetler yasanmasin malesef işsizlik yüzünden yuva kuramiyoruz yas 35 i gecmisse ölüuamelesi yapiliyor ha bir tek iş ilanı vardı yaş sorunu olmayan onada muracat edemedim ikametgah sorunu varmış olurmu boyle bişey devletimizin bu konuya el atmasini cok çok rica ediyorum saygilar

.....
..... - 4 ay Önce

30 yaş sınırı kaldırılmalı
Birçok insan mağdur
Yazık

ayse
ayse - 4 ay Önce

lise mezunu atamalar olsun

Derya
Derya - 2 ay Önce

33 yaşındayım ve 30 yaş sınırı yazık gerçekten 30 yaşını geçen yaşamasın artık

3163 önlisans işletme yönetimi
3163 önlisans işletme yönetimi - 5 ay Önce

3163 işletme yönetimi haberi yapın lütfen

adile
adile - 3 hafta Önce

Yaş sınırı kalmalı mağduruz boşuna mı okudum yaa