İŞKUR Kamu ilanları yayımlandı. Az önce iŞKUR üzerinde yayımlanmış olan Kamu İşçi alımı ilanına göre Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) İle Türkiye Denizlik İşletmeleri ( TDİ ) bünelerindeki eksikliği karşılamak üzere Kamu İşçi alımı ilanı yayımlandı. Söz konusu yayımlanan ilana göre adaylardan bazı kadrolarda KPSS Şartı aranıyorken bazı kadrolarda ilse KPSS Aranmıyor. İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere ilgili ilanlar hakkında detayları aktaracağız.

Milli Eğitim Bakanlığı İşçi Alımı Yapıyor!

MEB bağlı olan Öğretmenevi Müdürlüğüne İşçi alımı yapılcak. Bu kapsamda alımlar " Karaman Merkez Öğretmen evi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü " bünyesine işçi alımı gerçekleştirilecek. 

Başvuru Kontenjanları nedir?

  • 2 Dağıtım Elemanı (Gıda,İçecek) - İş İlanı No: 00007740825
  • 2 Aşçı Yardımcısı - İş İlanı No: 00007740858
  • 1 Genel Alan Temizleme ve Düzenleme Görevlisi / Meydancı (Otel) - İş İlanı No: 00007740873

olmak üzere toplamda 5 İşçi alımı yapılacak.

KPSS Şartı Yok! 18 45 Yaş Arası!

MEB İşçi alımında adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacak. Ayrıca 18 yaşını tamamlamış ve 45 yaşından büyük olmayan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

TDİ Memur Alımı Yapıyor!

Türkiye Denizlik İşletmeleri Genel Müdürlüğü ( TDİ ) bünyesindeki eksikliği gidermek üzere farklı kadrolarda Memur kadrosuna alım yapacak. 

Kontenjan Dağılımı Nedir?

  • 10 Büro Memuru (Genel) 

olmak üzre farklı şartlar doğrultusunda Büro Memuru alınacak.

KPSS 60 Puan Şartı Var!

Adaylardan KPSS Şartı aranacak. 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekmektedir.

Yaş Şartı Nedir?

TDİ Genç adaylar alacakç Buna göre 18 yaşını tamamlamış olmak ve 25 yaşından büyük olmamak şartları aranacaktır.

Başvuru Şartları Nedir?

TDİ ve MEB İşçi Memur alımı için genel olarak adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askrliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İlgili ilanlar için başvurular ilanların yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 5 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu kapsamda başvuurlar sadece İnternet üzerinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Başvuru Tarihleri: 22 - 28 Ağustos 2023