İŞKUR aracılığı ile Kamuya TYP personel alımı yapılacak. 2023 yılı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ( GSB ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere TYP Personel Alımı gerçekleştirilecek. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanacak olan TYP Personel Alımı ilanları hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere 2023 yılı İkinci dönem MEB Temizlik Görevlisi alımı ve GSB Yurtlara Personel Alımı detayları hakkında bilmeniz gerekenleri ve gündemde olan aktif ilanları paylaşacağız.

TYP PERSONEL ALIMINDA DEĞİŞİKLİK!

Az Önce Resmi gazetede yayımlanmış olan karar ile TYP Personel alımında değişiklik yapıldı. Bu kapsamda yayımlanan karar ile TYP Çalışma süresi uzatıldı. Aşağıdan ilgili detaylara ulaşabilirsiniz

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/typ-alimi-iskur/typ-personel-aliminda-degisiklik-typ-suresi-uzatildi-h44940.html

120 Bin TYP Personel Alımı Yapılacak!

MEB ve GSB bünyesine personel alacak. Eylül Ayı itibari ile Okulların ve Yurtların açılacak olması ile birlikte bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda TYP Personel Alımı Yapılacak. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı TYP Personel alımı için düğmeye basacak.

Hangi Pozisyonlarda TYP personel Alımı Yapılacak?

Okullara ve Yurtlarda görevlendirmek üzere

  • Temizlik Personeli,
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

gibi pozisyonlarda personel alımı bekleniyor.

MEB Okullara 60 Bin Personel Alımı Yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığı Eylül ayında okulların açılacak olması ile birlikte Türkiye Geneli Okullarda görevlendirmek üzere temizlik görevlisi alımı yapılması bekleniyor. Bu yönde Adaylar okulların açılacak olmasını bekliyor.  Ayrıca Deprem Bölgesinde bu yönde büyük bir istihdam sağlanması bekleniyor.

MEB GÜNCEL İLAN LİSTESİ YAYIMLANDI!

Milli Eğitim Bakanlığı TYP Personel alımı için yayımlanmış olan duyuruya göre 20 Şehir de olmak üzere 10 bin 338 Personel alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda yayımlanan ilanlar için adaylardan aranan şartlar ve ilan listresine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/typ-alimi-iskur/meb-okulara-2023-2024-yili-20-sehirde-10338-typ-personel-alimi-h44983.html

bGSB Yurtlara 60 Bin Personel Alımı Bekleniyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Üniversitelerin açılacak olması ile Yurt geneli farklı Şehirlerde olması ile birlikte Yurtlarda görevlendirilecek Temizlik Görevlisi alımı yapılması bekleniyor. Deprem bölgesinde hem destek olmak için ayrıca istihdam sağlanması bekleniyor.

GSB GÜNCEL İLAN LİSTESİ YAYIMLANDI!

Yayımlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı ilanlarına göre GSB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı şehirlerde TYP Personel alımı gerçekleştirecek. Söz konusu duyuruya göre ilan listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/typ-alimi-iskur/gsb-iskur-ile-kyk-yurtlarina-33-sehir-2734-typ-personel-alimi-ilan-h44981.html

TYP Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kuruma kayıtlı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
  • Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

TYP personel alımı için alımlar Okulların açılacak olması ile birlikte hız kazanacak. Bu kapsamda ilgili ilanlar Ağustos ayı itibari ile başlamış olup devam etmektedir.

İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR! AYRICA BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

İŞKUR TYP Başvuru Ekranı ve Başvuru Adımları:

Milli Eğitim Bakanlığı bildiğiniz gibi 2023 ve 2024 eğitim öğretim yılı için 60 bin personel alımı yapılacağını duyurmuştu. İlgili haber aşağıdadır.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/typ-alimi-iskur/meb-okullara-60-bin-temizlik-ve-guvenlik-gorevlisi-alacak-typ-basvuru-h42541.html

1. Adım: Adaylar öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/adresine tıklamaları gerekli ve İŞKUR sistemine e-Devlet şifresi ile veya İŞKUR kayıt bilgisi ile sisteme giriş yapınız.

2. Adım: Sonrasında İŞKUR Sistemine Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde gördüğünüz alana girmeniz gereklidir.

3. Adım: İlgili bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki görseldedi gibi bir ekran gelecek ve ilgili görselde eğer biliyorsanız TYP nuamrası veya Birim yazan kısma kendi ilinizi girebilirsiniz. Yada Ara butonuna tıklayarak tüm TYP Personel Alımı ilanlarına ulaşabilirsiniz.

TÜM TYP ALIMLARI İŞKUR İLANLARI BURADA