AFAD Personel alımı için ilan yayımladı. Az Önce gelmiş olan duyuruya göre AFAD bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 1300 kişilik kadro ile TYP Personel Alımı gerçekleştirilecek. Alımlar Afet ( Deprem ) kadrosunda yapılacak.

TYP Personel Alımı Yapılacak Şehir ve İlan Listesi:

Adıyaman AFAD Personel Alımı

Adıyaman Merkez İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü 700 TYP Personel alımı gerçekleştirecek. Bir kişi, aynı gün başvuruları başlayan TYP'lerden yalnızca birine müracaat edebilecektir. Bu durum sistem tarafından kontrol edilecek ve uyarı mesajı gönderilecektir. Kontenjanın karşılanması durumunda 35 yaş altı erkekler değerlendirmeye alınmayacaktır.

İş İlanı No: 321192

Gaziantep AFAD Personel Alımı

Gaziantep Şahinbey İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 300 TYP Personel Alımı yapılacak. Alımlar Afet ( Deprem ) kapsamında gerçekleştirilecektir.

İş İlanı No: 321284

Kahramanmaraş AFAD Personel Alımı

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü 300 TYP Personel alacak. Kişiler liste yöntemi ile belirlenecektir. Öğrenciler başvuramaz (Açık öğretim öğrencileri hariç). 9 ay kuralı uygulanacaktır. Aynı haneden bir kişi yararlanabilir. Hane geliri, aylık asgari ücretin 1,5 (bir buçuk) katını geçemez.

İş İlanı No: 321165

TYP Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kuruma kayıtlı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
  • Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Başvurular sadece İŞKUR aracılığı ile yapılacak. Bu yönde adaylar başvurularını en geç 4 gün içerisinde gerçekleştirmek zorundadırlar.

1. Adım:Adaylar öncelikle https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspxadresine tıklamaları gereklidir.

2. Adım:Sonrasında İŞKUR Sistemine Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde gördüğünüz alana girmeniz gereklidir.

3. Adım:İlgili bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki görseldedi gibi bir ekran gelecek ve ilgili görselde eğer biliyorsanız TYP numarası veya Birim yazan kısma kendi ilinizi girebilirsiniz. Yada Ara butonuna tıklayarak tüm TYP Personel Alımı ilanlarına ulaşabilirsiniz.

TÜM TYP ALIMLARI İŞKUR İLANLARI BURADA