İŞKUR üzerinde yeni ilanlar yayımlanmaya başladı. Uzun zamandır sadece Kaymakamlıklar, Valilikler ve İl Özel İdareleri personel alımı yapmaktaydı. Ancak yayımlanan yeni ilanlar kapsamında Farklı Bakanlıklar İlk Müdürlükleri bünyelerine İŞKUR İlanları ile TYP Personel alımı gerçeklştirecekler. Peki alımlar hangi alanda yapılacak? Kimler başvuru yapabilecek? İlanlar nelerdir? Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.,

Hangi Alanlarda TYP Personel Alımı Yapılacak?

Söz konusu yayımlanan ilanlara göre alımlar " Temizlik Personeli ve Genel İşler " kapsamında personel alacaklar. Bu kapsamda alımlar;

  • Emniyet Genel Müdürlüğü ( EGM ),
  • Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ( ÇŞB ),
  • Nufüs ve Vatandaşlık İşleri ( NVİ ),
  • Devlet Su İşleri ( DSİ ),
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı ( GSB ),
  • Orman Genel Müdürlüğü  ( OGM ),

bünyelerine farklı alanlarda personel alacak.

TYP Personel Alımı Şartları nedir?

İŞKUR ile gelmiş olan ilanlara başvuru için Genel olarak " 18 yaşını tamamlamış olmak İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak Emekli veya malul aylığı almıyor olmak Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç) " şartları aranacaktır.

İlanların Detayları Nelerdir?

İŞKUR ile yayımlanan ilanlara ulaşmak için aşağıdki haberleri inceleyebilirsiniz.

Çevre Bakanlığı ÇŞB İŞKUR Üzerinden TYP Personel Alımı İlanı Yayımladı! Çevre Bakanlığı ÇŞB İŞKUR Üzerinden TYP Personel Alımı İlanı Yayımladı!

EGM TYP Personel Alımı İçin İlan Yayımladı! EGM TYP Personel Alımı İçin İlan Yayımladı!

MEB TYP Personel Alımı: İlanlar başladı! Şartlar Nedir? MEB TYP Personel Alımı: İlanlar başladı! Şartlar Nedir?

İçişleri Bakanlığı NVİ İŞKUR İle TYP Personel Alımı Başvurusu Başladı! İçişleri Bakanlığı NVİ İŞKUR İle TYP Personel Alımı Başvurusu Başladı!

İŞKUR: DSİ TYP Personel Alımı Yapacak! Şartlar ve Çalışma Süresi? İŞKUR: DSİ TYP Personel Alımı Yapacak! Şartlar ve Çalışma Süresi?

GSB İŞKUR İle TYP Personel Alımı Yapacak! Başvurular Başladı GSB İŞKUR İle TYP Personel Alımı Yapacak! Başvurular Başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı TYP Personel Alımı Yapıyor! Tarım ve Orman Bakanlığı TYP Personel Alımı Yapıyor!

Nasıl Başvuru Yapılacak?

İŞKUR TYP başvuruları sadece iŞKUR üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra şağıdaki bağlantıyı kullanarak başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU ADRESİ: https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx