Milli Eğitim Bakanlığı memur alımı yapacak. ÖSYM tarafından yayımlanmış olan KPSS 2024/6 Tercih Kılavuzu ile MEB Personel alımı 23 kişilik kadro ile yapılacak. Bu yönde Lise mezunu kontenjan dağılımı açıklandı.

İşin Olsa ekibi olarak sizlere KPSS 2024/6 MEB memur alımı kılavuzu hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

Lise Mezunu Memur Alımı Kontenjanları:

  • 5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Silahlı),
  • 4 Destek Personeli (Şoför),
  • 14 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi),

KPSS 2024/6 Tercih Kılavuzu Yayımlandı!

ÖSYM tarafından 3 Temmuz 2024 tarihi ile yayımlanmış olan MEB Memur alımı tercih kılavuzuna göre MEB toplamda 42 Memur alacak. Buna göre lise mezunu kontenjanlar için 23 kişiye yer verildi. 

KPSS 2024/6 Tercih Kılavuzu İle MEB 42 Personel Alımı Sona Eriyor! KPSS 2024/6 Tercih Kılavuzu İle MEB 42 Personel Alımı Sona Eriyor!

Tercih Kılavuzuna Şartlar Nelerdir?

MEB memur alımı tercihleri ile adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

Nitelik Koduna Göre Aranan Şartlar Nedir?

Nitelik Kodu: 3247 Bilgi Güvenliği Teknolojisi veya Bilişim Güvenliği Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Nitelik Kodu: 3248 Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Nitelik Kodu: 3249 Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama, Bilgisayar Bilimleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Nitelik Kodu: 3253 Bilgi İşlem, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Nitelik Kodu: 3291 Kontrol Sistemleri Teknolojisi, Kontrol ve Ölçü Aletleri, Endüstriyel Otomasyon, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi, Otomasyon, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi programlarının birinden mezun olmak.

Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

MEB KPSS 2024/6 memur alımı kapsamında tercih süreci 3 Temmuz 2024 tarihi ile başlamış olup en geç 9 Temmuz 2024 tarihine kadar tercihlerin yapılmış olması gerekmektedir.

Tercih Tarihleri: 3 - 9 Temmuz 2024

Tercih Adresi: https://ais.osym.gov.tr/

TERCİH KILAVUZU BURADA

ANAŞMALI BANKALAR VE TERCİH ÜCRETİ BURADA