Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Lisans mezunu adaylar içerisinden KPSS Puan sırasına göre 169 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Adaylardan aranan şartlar ve başvurular hakkında bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

MEB 169 Sağlık Personeli Alacak!

Milli Eğitim Bakanlığı KPSS 2024/3 ile bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 169 kişilik kadro ile Sağlık Personeli Alımı yapılacak. Alımlar Türkiye Geneli kapsamında yapılacak. 

Kontenjan Dağılımı Nedir?

169 kişilik kadro ile sağlık personeli alımları:

  • 150 Hemşire,
  • 19 Diyetisyen,

Mülakatsız Personel Alınacak!

MEB yayımladığı ilan ile bünyesine personel alımı başvurusu KPSS puanı ile gerçekleştirilecek olup Yerleştirmeler KPSS Puanına göre sağlayacak olup Mülakatsız Personel Alımı yapılacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmak gereklidir. Ayrıca adayların herhangi bir Spsyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartı aranacak.

KPSS Şartı:

2022 yılında yapılan KPSS'den Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacaktır.

Hemşire Alımı Özel Şartı:

Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Sağlık Memurluğu lisans programlarının birinden mezun olmak.

Diyetisyen Alımı Özel Şartı:

Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Adaylar başvurularını sadece ÖSYM aracılığı ile gerçekleştirecek. Bu kapsamda 19 Ocak 2024 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 25 Ocak 2024 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Bu kapsamda aşağıdaki bağlantıyı kullanarak başvuru kılavuzu ve detaylara ulaşabilirsiniz.

KPSS 2024/6 Tercih Kılavuzu İle MEB 42 Personel Alımı Sona Eriyor! KPSS 2024/6 Tercih Kılavuzu İle MEB 42 Personel Alımı Sona Eriyor!