Milli Eğitim Bakanlığı işçi alımı ilanı yayımlamaya devam ediyor. İŞKUR Kamu ilanları üzerinde yayımlanmış olan Kamu İşçi alımı ilanına göre Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek üzere Kamu İşçi alımı yapacak.

Alımlar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan " Mustafakemalpaşa Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu " bünyesine gerçekleştirilecek. Peki kontenjan bilgisi nedir? Kimler başvuru yapabilecek? Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

MEB İşçi Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı Kamu İşçi alımları Deneme / Daimi Süreli olmak üzere Kamu statüsünde " Garson (Servis Elemanı) " kadrosunda gerçekleştirilecektir.

Başvuru Şartları Nedir?

Kamu İŞKUR İlanları üzerinde yayımlanmış olan Kamu İlanına göre MEB adaylardan genel olarak " İŞKUR Kaydı Olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevin engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " şartları aranacaktır.

Yaş ve Eğitim Şartı:

Adayların başvuru yapabilmeleri için;

  • En az İlköğretim mezunu ve en fazla Ön Lisans mezunu olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış ve 50 yaşından gün almamış olmak (25.08.2005 - 21.08.1973 tarihleri arasında doğan kişiler),

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İŞKUR ile yayımlanmış olan ilan içni başvuru süreci ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 4 gün içerisinde başvuru yapılmış olması gereklidir. 

Bu yönde 21 Ağustos 2023 tarihi ile başlamış olan başvurular en geç 25 Ağustos 2023 tarihine kadar başvuru yapılmış olması gerekmektedir. Başvurular sadece iŞKUR üzerinden olmak üzere " https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx " adresinden gerçekleştirilecektir.

Garson İş İlanı No: 00007735930

Editör: TE Bilisim