Devlet Su İşleri işçi alımı için ilan yayımladı. İŞKUR Üzerinde yayımlanmış olan ilanlar listesine göre DSİ bünyesindeki eksikliği gidermek üzere farklı kadrolarda ve Bölgelerde olmak üzere Kamu İşçi alımı gerçekleştirilecek. Ayrıca KPSS Şartı olmaksızın 18 ile 40 yaş arasında başvuru alınacaktır. 

Öte yandan yayımlanmış olan ilanlara göre ilanlara başvurular Eski Hükümlü, TMY ve Engelli adaylar içerisinden alınacaktır.

Bu kapsamda İşin Olsa ekibi olarak DSİ İşçi Alımı hakkında detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

DSİ İşçi Alımı Kontenjan Detayları Nelerdir?

Devlet Su İşleri yayımladığı ilana göre bünyesine farklı şehirlerde personel alımı yapılacak.

6 Şehir Kamu İşçi Alımı Kontenjan Dağılımı:

Devlet Su İşleri bünyesine " Ankara, Trabzon, Bayburt, Giresun, Kırklareli ve Edirne " olmak üzere toplamda 6 Şehir İşçi alımı yapılacak. 

Alımlar " Puantör, Beden İşçisi, Büro İşçisi, Büro Memuru " kontenjanlarında yapılacak.

Ankara DSİ Müdürlüğü: 3 Engelli, 3 Eski Hükümlü TMY Beden İşçisi Alacak,

Trabzon DSİ Müdürlüğü: 2 Engelli Büro Memuru, 1 Eski Hükümlü Büro İşçisi alacak,

Bayburt DSİ Müdürlüğü: 2 Engelli Büro Memuru, 1 Eski Hükümlü Büro İşçisi alacak,

Giresun DSİ Müdürlüğü: 2 Engelli Büro Memuru, 1 Eski Hükümlü Büro İşçisi alacak,

Kırklareli DSİ Müdürlüğü: 1 Engeli Beden İşçisi alacak,

Edirne DSİ Müdürlüğü: 1 Engelli Puantör alacak,

olmak üzere 6 Şehir DSİ toplamda 17 Kamu İşçi alımı yapacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ( DSİ ) bünyesine işçi alımı için genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 Yaşını tamamlamış olmak " gibi nitelikler aranacak.

Özel Olarak ise;

Devlet Su İşleri Alımları için adayların belirtilen yaş ve özel kriterlerini sağlıyor olması gereklidir. Buna göre;

Engelli Personel Alımı Şartları:  İlan tarihinden önce Engelli alımı için Park, Bahçe İşleri ile Ağaçlandırma vb. işlerde en az 6 (altı) ay çalıştığını gösterir bonservis veya çalışma belgesi veya belirtilen işlerde MEB Onaylı Sertifikaya sahip olmak ve en az 6 (altı) aylık SGK Hizmet Dökümü ile belgelemek

Eski Hükümlü Alımı Şartları: lan tarihinden önce  Eski Hükümlü alımı  için  Mesleki  ve  Teknik  Eğitim  Liselerinin  Mobilya  ve  İç  Mekan  Tasarım  Alanı/Ahşap Doğrama  Teknolojisi,  İç  Mekan  ve  Mobilya  Teknolojisi  dallarından  mezun  olmak  veya MEB Onaylı Ustalık Belgelerinden birine sahip olmak. Alan, dal, ustalık belgelerinde belirtilen meslek kodlarında  en  az  1  (bir)  yıl  çalıştığını  gösterir  SGK  hizmet  dökümü.  SGK  Hizmet  dökümü  ile uyumlu Bonservis veya Çalışma Belgesi istenilmesi

KPSS Şartı YOK!

DSİMüdürlüklerine yapılacak İşçi alımları için adaylardan herhangi bir KPSS şartı aranmayacak olup KPSS siz Personel Alımı yapılacak.

Yaş Şartı Nedir?

Adayların 18 yaşını tamamladıktan sonra Eski Hükümlü ve Engelli alımları için 40 yaşından büyük olmamak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu bölge müdürlüklerinin ilanlarına başvurular ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 4 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gerekmektedir.

Başvurular sadece Yukarıdaki iş ilanları numaraları ile Online ortamda İŞKUR aracılığı ile yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri:   5 - 9 Şubat 2024

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İş İlanı No:

Ekran Resmi 2024 02 05 09.19.33Ekran Resmi 2024 02 05 09.19.54

Kura Çekimleri Yapılacak!

 Türkiye İş Kurumu'ndan gönderilen isim listesi üzerinden işe alınacak personelin tespitine yönelik noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekiminde öncelikliler de  olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayının 4 (dört) katı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir.

Editör: Erhan İmamoğlu