DSİ işçi alımı için ilan yayımladı. İŞKUR Üzerinde yayımlanmış olan ilanlar listesine göre DSİ bünyesindeki eksikliği gidermek üzere farklı kadrolarda ve Bölgelerde olmak üzere Kamu İşçi alımı gerçekleştirilecek. Ayrıca KPSS Şartı olmaksızın 18 yaş üstü ve 40 yaş altı adaylardan başvuru alınacaktır. 

Bu kapsamda İşin Olsa ekibi olarak DSİ İşçi Alımı hakkında detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

DSİ İşçi Alımı Kontenjan Detayları Nelerdir?

Devlet Su İşleri yayımladığı ilana göre bünyesine aşağıdaki kadroda DSİ personel alımı yapılacak. Söz konusu İŞKUR üzerinde gelen ilan ile 9. Bölge Müdürlüğüne işçi alınacak.

  • 1 Beden İşçisi ( Genel ) - İş İlanı No: 00008348230

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ( DSİ ) bünyesine işçi alımı için genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 Yaşını tamamlamış olmak " gibi nitelikler aranacak.

  • İlan tarihinden önce alınmış B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak
  • Herhangi bir meslek kodunda en az 6 (altı) aylık SGK Hizmet Dökümü olması
  • İlan tarihi bitimiyle beraber kurumunuz tarafından gönderilecek nihai listede adı bulunan  adaylardan kurumumuzun internet sitesinden (bolge09.dsi.gov.tr) yapılacak duyuruya istinaden  26-27-28.06.2024 tarihleri arasında başvuru evrakları istenilecektir.Sınav komisyonu tarafından  yapılacak evrak incelemesi tutanakla imza altına alınacak ve başvuru şartlarını sağlayan adaylar  kurumumuzun internet sitesinden (bolge09.dsi.gov.tr) duyurulacaktır. Başvuru şartlarını  sağlayan aday sayısı, alımı yapılacak açık iş gücü sayısının dört katından fazla olması durumunda;  açık iş sayısı için 4 asıl ve 4 yedek adayı (nihai listede yer alan sıra numarasına göre) belirlemek  üzere 04.07.2024 tarihinde saat 14.00'da Elazığ 3.Noterliğinde (Yeni Mah.Kalkan  Sok.No:5/B Elazığ) noter huzurunda kura çekimi yapılacağı,
  • Kura sonucu belirlenen adaylara yönelik yapılacak sözlü ve uygulama sınav takvimi kurumumuzun internet sitesinden (bolge09.dsi.gov.tr) ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebliğat yapılmayacağı

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu bölge müdürlüklerinin ilanlarına başvurular ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 4 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gerekmektedir.

Başvurular sadece Yukarıdaki iş ilanları numaraları ile Online ortamda İŞKUR aracılığı ile yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri:   10 - 14 Haziran 2024

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Kura Çekimleri Yapılacak!

 Türkiye İş Kurumu'ndan gönderilen isim listesi üzerinden işe alınacak personelin tespitine yönelik noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.

Kaynak: İşin Olsa