İŞKUR İlanları yayımlanmaya devam ediyor. Şubat ayı itibari ile ilan yayımlanmaya devam etmektedir. Az önce yayımlanan Personel Alımı ilanı ile 2 farklı şehirde 325 personel alımı yapılacağı bildirildi. Alımlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda görevlendirilmek üzere yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen adayların TYP Personel şartlarını sağlıyor olmaları gerekmekte olup 21 Şubat 2022 tarihi ile gelen ilanlar hakkında detayları sizlerle paylaşıyoruz.

2 Şehir İçin Yeni İlan Yayımlandı!

TYP personel alımı kapsamında 21 Şubat 2022 tarihi ile gelen ilanlara göre 2 farklı şehirde toplamda 325 Personel Alımı ilanı yayımlandı. Alımlar MEB Bakım Onarım ve Temizlik Personeli kadrosunda yapılacak. Bu yönde alımlar,

  • Tokat Merkez İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 154 Personel,
  • Trabzon Ortahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 171 Personel,

TYP Personel Alımı Şartları Nedir?

325 TYP Personeli alımı için adayların öncelikle 18 yaşını tamamlamış olmaları gereklidir. Sonrasında adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Emekli veya Malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak, İŞKUR Kayıtlı işsiz olmak ve Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması şartları aranacaktır.

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Tokat ve Trabzon MEB personel alımı için başvurular ilanların yayım tarihi olan 21 Şubat 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 4 gün içerisinde yani 25 Şubat 2022 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmesi gereklidir. TYP Perosnel alımı ilanlarına başvuru için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir ve başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

Tokat Başvuru İlan Numarası: 305845

Trabzon Başvuru İlan Numarası: 306021

BAŞVURU EKRANI