Milli Eğitim Bakanlığı 2022 yılı için Memur personel alımı detayları belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 30 bin Memur Alımı ve Personel alımı gerçekleştirecek. Adaylara beklenen müjde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğandan geldi.

Atamalarda ve Yeni memur personel alımlarında önemli rol oynayan Milli Eğitim Bakanlığı her yıl binlerce kişiyi bünyesinde hizmet altına alıyor. Ülkemizde özellikle ihtiyaç duyulan mesleklerden olan Öğretmenlik için yeni atama yapılacağı açıklandı. Bu Büyük müjdeyi paylaşan Cumhurbaşkanı adayları sevindirdi.

20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün ( 27 Haziran 2022 ) yaptığı açıklama da 20 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. 4 Saat süren Kabine toplantısı sonrası yapılan açıklama da Memur ve Emekli Zam müjdesi beklenirken Cumhurbaşkanın'dan yeni bir açıklama gelerek 20 bin Öğretmen ataması yapılacağı açıklandı. Cumhurbaşkanı sözlerinde en çok öğretmen atamasının AKP döneminde yapıldığını belirterek yeni atamalarında yapılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada;

Öğretmen adaylarımız için de bir müjdemiz var. Bu yıl için söz verdiğimiz 20 bin yeni öğretmen ataması ile ilgili süreç önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılacaktır. Böylece hükümetlerimiz tarafından atanan öğretmen sayısı 730 binden 750 bine çıkacaktır. Bir başka ifadeye ülkemizdeki mevcut 1,2 milyon öğretmenin üçte ikisi bizim dönemlerimizde atanmış oluyor. Yeni atama sürecinin öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum, dedi.

10 Bin TYP Personeli Alımı Yapılacak!

Okulların 2022-2023 eğitim öğretim yılı için kapılarını açması ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı İŞKUR sağladığı Toplum Yararına Programlar kapsamında 10 bin personel alımı yapılacak. Söz konusu olan TYP Personel alımı için MEB her yıl 10 bin üzerinde personeli bünyesinde dahil ederek Okullarda görevlendirmektedir.

Bildiğiniz gibi TYP Personel alımları İŞKUR üzerinden yapılıyor. geçici süreli işçi alınmasında binlerce işsiz aday katkı olması için çalışmaktadır. TYP Personellerinin tek istedikleri devamlı çalışacakları bir iş sahibidir. Bu yönde Cumhurbaşkanından herhangi bir açıklama gelmezken en kısa sürede açıklana bekleniyor.

TYP Personel Alımları Hangi Kontenjanlarda Yapılıyor?

TYP kapsamında geçici olarak çalışacak olan personel adayları için alımlar, İl ve İlçe Müdürlükleri,

- SB Şoförlük,

- Çevre temizliği,

- MEB çevre düzenlemesi,

- MEB bakım onarım ve temizlik,

- Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması,

- Güvenlik görevlisi,

alanlarında personel alımları yapılacak.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

TYP kapsamında personel alımı için adaylardan " 18 yaşını tamamlamış olmak, İŞKUR işsiz kaydı bulunmak, Öğrenci olmamak ( açıköğretim hariç ), Emekli veya Malul aylığı almıyor olmak, Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması" şartları aranacak.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA