Muğla Marmaris Belediyesi Memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelmiş olan ilan ile Marmaris Belediyesi 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden Zabıta Memuru alımı gerçekleştirilecek. 

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Marmaris Belediyesi 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun Belediye Zabıta Memuru yönetmeliği kapsamında Genel İdare Hizmetleri sınıfında 9. dereceli kadroda istihdam edilmek üzere 12 Zabıta Memuru Alımı yapılacak.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

Adaylardan Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise, KPSS ve diğer şartlar aranacak.

Zabıta Memuru Alımı Özel Şartları Nedir?

2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadronun karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,  

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg'dan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce başvuru esnasında yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Adaylar başvurularını ilgili başvuru belgeleri ile birlikte 11/12/2023 - 05/01/2024 tarihleri arasında mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 08.30-12.00 ile 13.00-17.30 arasında) Marmaris Belediyesi Ek Hizmet Binası, Kemeraltı Mahallesi, 95. Sokak No:1 Marmaris/MUĞLA adresindeki Marmaris Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne elden teslim etmeleri gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim