Zabıta Maaşları 2017! Zabıta Nasıl Olunur?

Belediyelerde ve kamu kurumlarında istihdam etmekte olan zabıta memurları 2017 yılında ne kadar maaş almaktadır. Zabıta nasıl olunur?

Zabıta Maaşları 2017! Zabıta Nasıl Olunur?
Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan kamu kurumları ve belediyelerde istihdam etmekte olan zabıtalar bilindiği üzere market, manav, pazar yerleri vb. gibi yerlerde denetlemeler yapmakta ve usulsüzlük tespit ettikleri yerlere ceza kesmektedirler.

Yine zabıtalar sokak satıcılarına da cezalar kesmekte ve vergi vermeyenlerin mallarına el koymaktadır. Peki ülkemiz de kamu kurumlarında istihdam etmekte olan zabıta memurları 2017 yılında ne kadar maaş almaktadır. Zabıta olmak için adaylar ne yapmalıdır? Zabıta nasıl olunur?

ZABITA NASIL OLUNUR

Kamu kurumlarında zabıta olmak isteyenler nasıl zabıta olur? Zabıta alımları belediyelerce merkezi atamalar da yapılmakta olup lise, önlisans ve lisans düzeyinde zabıta alımları gerçekleştirilmektedir. Zabıta olmak isteyen adayların gerekli nitelik kodlarına sahip olması gerekmektedir. Örneğin genel lise mezunları zabıta olabilirken önlisans ve lisans mezunlarının zabıta için güvenlik bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

ZABITA MAAŞLARI NE KADAR

Kamu kurumlarında istihdam etmekte olan zabıta memurları ne kadar maaş almaktadır? Buna göre kamu da istihdam eden en düşük zabıta maaşının 2 bin 300 lira olduğu görülmektedir. Ancak bu maaş nüfusu 10 bin civarı olan belediyeler için geçerlidir. Büyük şehirler ve küçük şehirler ortalamaları alındığında ortalama zabıta maaşlarının 3 bin 200 lira seviyesinde olduğu görülmektedir.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
musa
musa - 3 yıl Önce

zabıta nasıl olnur neler gerekıyor

Omer cil
Omer cil - 3 yıl Önce

Merhaba 4 yıl 4 aydır askeri pesonelim bunyenizde zabıta olarak gorevyapmak istiyorum lise mevzunuyum Ceyhan adanada hikâmet etmekteyim hakkari şemdinli de gorevimin bitmesine 8 gün kaldı ilgilenirSeniz bizim gibi askerlerlede çok severim hayalim olan işi yapmak istiyorum 0531 7332869 Omer cil