Yazılım mühendisi maaşları 2016

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi iş alanlarında yeni bölümlerin doğmasına ve yeni çalışma arkadaşlarının aranmasına sebep olmuştur. Sürekli ilerleyen teknolojiye ayak uyduracak genç dinamik, pratik zekalarını kullanabilen kişiler iş alanlarında ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır.

Yazılım mühendisi maaşları 2016
Günümüzde teknolojinin ilerlemesi iş alanlarında yeni bölümlerin doğmasına ve yeni çalışma arkadaşlarının aranmasına sebep olmuştur. Sürekli ilerleyen teknolojiye ayak uyduracak genç dinamik, pratik zekalarını kullanabilen kişiler iş alanlarında ihtiyaç gün geçtikce artmaktadır. Elimizde kullandığımız telefonlar lar dahil olmak üzere bilgisayarlar çeşitli sistematik kodlar yazılım mühendisleri sayesinde şekillendiğinden bugün rahatlıkla kullanabilmekteyiz.

Yazılım mühendisleri diğer mühendislik dallarına göre daha zor bir meslek dalıdır. Sürekli yenilenmesi gereken bilgileri mevcuttur. Teknolojinin hızına yetişebilen çok iyi derecede veri tabanına hakim ve algoritma bilgisinin çok iyi olması gerekmektedir. Henüz yeni bir dal olduğundan dolayı mezun sayıları kabarık olmadığından dolayı iş imkanları özel de de kamu da da vardır. ve çok sayıda mezuna da rastlanmadığından dolayıdırki ücretleri de diğer mühendis dallarına göre oldukça iyidir. Özel sektörde çalışabilecekleri gibi kamu alanında da bu meslek dalında ilerleyebilinmektedir. Özel sektörde çalışmak isteyen yazılım mühendisleri bu işi çok iyi bilen ve uzmanlaşmış bir özel şirkette çalışarak çok iyi ücretler alabilirler. Ayrıca kendilerini geliştiren mezunlar çevrelerinde tanınan mezunlar da ayrıca kademe atlayarak da dereceleri yükseltip dolgun ücretler kazanabilmektedirler. Yazılım mühendisi maaşları 2016 yılı içerisinde net ne kadardır diyecek olursanız;çalıştıkları firmalara ve derecelerine göre 3000-6000 TL arasında değişmekte olup her yazılım mühendisi aynı ücreti alıyor diyemiyoruz. Özel sektörün şartları kamu sektörünün şartları ikisinin de ek aldıkları ödemeleri de göz önüne alındığında sabit bir tutardan bahsedemeyiz. Fakat kendini geliştiren teknolojiye ayak uydurmayı başarabilen bir yazılım mühendisi diğer mühendislikler den daha dolgun ücretler alabilmektedir. gençlerimizde artık daha bilinçli. işsizlik sorunun yaşandığı ülkemizde daha titizlikle hareket etmektedirler. hangi iş alanında açık var ve daha iyi şartlar ve ücretlere sahipse gençlerimiz o dallara yönelmektedir. Çağımızda teknolojinin yaratmış olduğu iş alanlarının yazılım mühendislerine olan ihtiyaçları güngeçtikce arttığından gençlerimiz bu mühendislik dalına yönelmeye başlamışlardır.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 23:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE