Taşeron’a Tediyenin Tarihi Belli Oldu

Taşeron işçilere verilecei gündemde olan tediye ödemelerinin verileceği tarih belli oldu.Her yıl düzenli olarak ödenen tediye ödemelerinin tarihi haberimizdedir.

Taşeron’a Tediyenin Tarihi Belli Oldu

Ülkemizde geçtiğimiz yıldan bu yana birçok taşeron işçisi kamudaki kadrolarına kavuşmuş olmakla birlikte kadroya geçen kamu işçileri ise kendilerine ödenecek olan ilave tediyeye tutarının ne zaman ödeneceği hakkında açıklama beklemekteydi. Bu kapsamda Akşam Gazetesinde yer alan habere göre ilgili KHK ile taşerondan kadroya geçen işçilere bu tediye tutarının bayramdan önce ödenmesinin planlandığı duyuruldu. Bir milyondan fazla taşeron işçinin merakla beklediği açıklamaya ilişkin detaylar ise haberin devamında yer alıyor.

Her Yıl Düzenli Ödenecek

İlgili 6772 sayılı KHK kapsamında taşerondan kadroya geçen işçilere ilave tediye ödenmesi hükmü yer almaktaydı. Kamu işçilerine yapılacak olan tediye ödemeleri ise kanun kapsamında her yıl düzenli bir şekilde ödenecek. Bu ödemeye ayrıca 52 gün eklenmek sureti ile ilave tediye ödeneği de yapılmaktadır. Yılda 4 taksit ile ödenecek olan tediye tutarları 13 gün olarak yapılmakla birlikte 2019’da ilk iki taksit ocak ayı ve Ramazan Bayramı öncesinde işçilere ödenmişti. Bu kapsamda tediye ödemelerinde iki taksit kalmış durumda.

Kalan İki Taksit Ağustos ve Aralık’ta Ödenecek

İlave tediye ödemeleri geçtiğimiz yılda da ocak, haziran, ağustos ve aralık aylarında ödenmiş olup bu yıl da aynı aylarda ödenecek. Kalan iki taksitten ilkinin ise bu gelecek ağustos ayında ödenmesi bekleniyor. Bu kapsamda Akşam Gazetesi haberine göre ise ağustosta yapılacak olan tediye ödemeleri ise Kurban Bayramı öncesinde ödenecek.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2019, 22:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet UYGUN
Mehmet UYGUN - 2 yıl Önce

Üniversite mezunu işçiler memur olarak değerlendirilmeli

BÜLENT
BÜLENT - 2 yıl Önce

696 KHK LI İŞÇİLER ÜVEY EVLATMIDIR ?? BİZLERDE DEVLETİMİZE HİZMET EDİYORUZ..HERKEZE VERİLEN 2018 YILI ENFLASYON FARKLARINI ALAMAYAN TEK KESİM BİZİZ.. HAKKIMIZ OLAN ENFLASYON FARKLARIMIZI GERİYE DÖNÜK OLARAK İSTİYORUZ.. İŞÇİLERİMİZİ ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ DİYEN DEVLET BÜYÜKLERİMİZDEN ARTIK ADIM ATILMASINI BEKLİYORUZ.. (696 KHK LI İŞÇİLER)