Taşerona Tediye Ödemeleri Yakında! 13 Günlük Ödeme Ne Kadar?

4-D'li taşeronlara verilen tediye ödemelerinin ikinci taksiti yaklaştı. Mayıs ayında 13 günlük tediye ödemesi yapılacağı açıklandı. Detaylar haberimizdedir.

Taşerona Tediye Ödemeleri Yakında! 13 Günlük Ödeme Ne Kadar?

Ülkemizde 4/D’li olarak çalışan birçok vatandaş bulunmakta olup özellikle zor süreçlerden geçtiğimiz bu dönemde ekonomik sıkıntı çekenler için bir müjde ise gelecek mayıs ayı içerisinde yapılacak olan 13 günlük tediye ödemeleri. Virüs sebebi ile ödemelerin öne çekilmesi beklense de bu konuya ilişkin herhangi bir açıklama henüz yapılmış değil. Ödemeler öne çekilmezse planlandığı gibi mayıs ayı içerisinde yapılacağı açıklanmıştı. Peki kamu işçileri 13 günlük ödemelerden ne kadar alacaklar? İşte tüm detaylar.

Tediye Ödemeleri Ne Zaman?

Kamu işçilerine yılda toplamda 52 günlük tediye ödemesi yapılmakta olup bu süreçte ödemeler 13’er günlük olarak 4 taksitte gerçekleştiriliyor. İşçilere ocak, mayıs/haziran, ağustos ve aralık aylarında yapılan bu ödemelerin net tarihi ise Cumhurbaşkanı kararı ile belli oluyor.

Bu yıl başında Resmi Gazete’de yayımlanan karar itibari ile 4/D’li olarak çalışan personel 2020 yılı içerisinde 13 günlük tediye ödemesi yapılacak olup bu ödemenin, ilk taksiti 31 Ocak’ta, ikinci taksitinin ise 22 Mayıs’ta hesaplara yatırılacağı ifadesine yer verilmişti. Bu noktada yeraltı maden işçilerine bu ayrıca yapılacak ilave tediyenin tamamı ise 23 Aralık’ta ödeneceği açıklanmıştı. İkinci 26 günlük kısmın ödeme tarihlerinin ise ağustos ayında belli olması bekleniyor.

Ne Kadar Ödenecek?

Maaşlara göre farklı tutarda ödemeler yapılacak olup genel itibari ile 2.943 TL maaş alan işçi için 913 TL3.000 TL maaş alan işçi için 929 TL3.500 TL maaş alan işçi için 1.084 TL4.000 TL maaş alan işçi için 1.239 TL4.500 TL maaş alan işçi için 1.394 TL5.000 TL maaş alan işçi için 1.548 TL ödeme alabilecek. Aynı zamanda yer altında çalışmalarına asgari ücretle çalışmaya devam edenlerin ise en az 4297 TL ek ödeme alması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan ziya
Hasan ziya - 3 yıl Önce

Soylu bu işi düzeltir ona sorsunlar bence.

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Kamu bankasında temizlik elamanı olarak calısıyorum bizlerde haklardan yaralanmak istıyoruz kadro istiyoruz sızleri bu ramazan ayında Allaha havale ediyorum

Emekci işçi
Emekci işçi - 3 yıl Önce

Kamu bankasında temizlik elamanı olarak calısıyorum bizlerde haklardan yaralanmak istıyoruz kadro istiyoruz

MENEKŞE
MENEKŞE - 3 yıl Önce

Kamu bankasında temizlık elamanı olarak calısyorum taş ören bizler ne olacağız kim bize sahip çıkacak bizlerde haklardan yararlanmak istiyoruz kadro yokmu

Emine Yılmaz
Emine Yılmaz - 3 yıl Önce

Eşimle ayrı yaşamaktan artık sorunlar yaşamaya başladık agile bağım derinden sarsılmaya başladı artık bir düzen vede huzurlu bir agile olmak istiyorum eş durumundan tayin istiyorum

Kemal Aksu
Kemal Aksu - 3 yıl Önce

Birde kadro aöamayan yüzbinlerce taşeron çalışanı var hala kamu kurumlarında onlar için gündem oluşturun. Hastane yemek hizmetleri dağıtım işlerinde, bilgi işlemde, radyoloji ve labaratuvar hizmetlerinde, şöför hizmetlerinde.

Selahattin  başol
Selahattin başol - 3 yıl Önce

Çok güzel haber ne güzel mujde bide tis heberini mujdelesiniz

Gemlikli
Gemlikli - 3 yıl Önce

İnanın bana hiç adil değil yatırılan paralar. Taşeron dan söz de kadroya geçirilenler 3yıldır %4 e talim virüs de bir bahane oldu ve yeni söxleşmeler iptal edildi. Hepsini anlarıö yine de, asıl işi yapanlar bu kadar az para alırken hala işe gelmeyen, gelince de 2 saat mesaide lalan, müdür kurumdan çıkınca hemen evine kaçan bankamatik memurlarına dünyanın parası veriliyor ve ilginç ki müdür de çalışıyorlar diyor. Bunun neresinde adalet?