Postacı - Dağıtıcı Maaşları Ne Kadar 2017

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi bünyesinde istihdam etmekte olan postacı ve dağıtıcı pozisyonlarda ki personellerin maaşları 20174 yılında ne kadar oldu?

Postacı - Dağıtıcı Maaşları Ne Kadar 2017
Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi bünyesinde bilindiği üzere binlerce postacı (dağıtıcı) kadrosunda personel istihdam etmektedir. Eski dönemlerde lise mezunları dağıtıcı yani postacı kadroları için alımlarda müracaat edebilmekteydi ancak yeni alımlarda artık adayların önlisans mezunu olması gerektiği belirtildi.

Buna göre Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinin alım yaptığı postacı - dağıtıcı pozisyonuna adayın başvuru yapabilmesi için önlisans mezunu olması gerektiği gibi yine a2 ehliyeti ile b ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Peki önlisans mezunu postacı - dağıtıcı memuru ne kadar maaş alıyor? Postacı - dağıtıcı maaşları ne kadar 2017 yılında.

POSTACI MAAŞLARI

Buna göre Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi bünyesinde istihdam etmekte olan postacı (dağıtıcı) pozisyonunda ki personel ortalama 2 bin 500 - 3 bin lira civarı maaş almaktadır. Bu maaşlar personelin görev hizmet süresine göre değişiklik göstermektedir.

Bilindiği gibi postacı (dağıtıcı) pozisyonlarında istihdam etmekte olan personeller gelen kargo veya kuryeleri PTT araçları, motorbisikletleri ile ya da yaya olarak dağıtmaktadır. Bu personellerde normal memurların mesai saatleri gibi çalışmakta olup yaya olarak mektup ve ağır olmayan gönderileri dağıtan personeller sorumlu oldukları mahallelerde dolaşmakta ve dağıtımlarını bu mahallelerde gerçekleştirmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kader
Kader - 2 yıl Önce

Memur emeklisiyim ama dagitici pozisyonuyla emekli edilmisim arada fark varmi

Tarık
Tarık - 3 yıl Önce

3 binden aşağı alan yok baş dağıtıcı 4600 alıyor

Postacı Veysel
Postacı Veysel @Tarık - 3 yıl Önce

Ben de ptt de çalışıyorum ama verilen bilgiler ortalama bile değil. Memurlar 3 bin küsür maaş alırken şirketin kadrolu personelleri cumartesi günü mesai ücretleri ile 3 bin küsürü bulmaktadır. Ama Taşeron firma çalışanlarının maaşları ise yeni zam ile 2 bin 100 lira (Şehirlere göre değişmektedir). Bu maaşın içinde yol ve yemek ücretleri de dahildir.