Orgeneral Maaşları 2016

Ülkemiz son zamanlarda gerek yerli gerekse yabancı basında terör olayları ile gündeme gelmektedir. Doğu bölgelerimizde patlak veren terör olayları ile birlikte büyük bir mücadele verilirken, askeri kuvvetlerimizin de ne kadar güçlü olduğu herkese gösterilmiş oldu.

Orgeneral Maaşları 2016
Ülkemiz son zamanlarda gerek yerli gerekse yabancı basında terör olayları ile gündeme gelmektedir. Doğu bölgelerimizde patlak veren terör olayları ile birlikte büyük bir mücadele verilirken, askeri kuvvetlerimizin de ne kadar güçlü olduğu herkese gösterilmiş oldu. Bunun yanı sıra son üç ya da dört aylık süreçte askerlik vazifesinden istifa eden kişilerin sayısının çok olması da oldukça dikkat çekicidir.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden istifa eden asker ve üst rütbeli komutanların neden istifa ettikleri oldukça merak edilmektedir. İçerisinde bulunduğumuz kargaşalı ve bir o kadar da üzücü günlerde gerçekleşen bu derece istifa haberleri, birçok vatandaşımızı düşündürmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde hizmetlerine devam eden üst rütbeli komutanlardan olan orgenerallerle ilgili yaptığımız araştırmalarımızı haberimizde sizler için sunuyoruz. Orgeneraller, ülkemizde hem kara kuvvetlinde hem de hava kuvvetlerinde görev alan üst rütbeli komutanlarımızdandır. Orgenerallerin asıl görevleri kara ve hava kuvvetlerinde ordu komutanlığı yapmaktır. Rütbe olarak baktığımızda korgeneral ve mareşal arasında kalan bir rütbede askeri vazifelerine devam etmektedirler. Orgenerallerin sahip oldukları bazı NATO Kodları bulunmaktadır. Bu ulusal birliklerdeki asker rütbesini ifade etmektedir. Nato Koduna baktığımızda orgenerallere OF-9 kodu verilmektedir. Kara kuvvetleri ve hava kuvvetlerimizde görev yapan ve sayısız başarı elde eden orgenerallerin, deniz kuvvetlerinde denk oldukları rütbenin ismi ise oramiraldir. Oramirallerden tek farkları aldıkları eğitim ve rütbelerindeki isim farklılıklarıdır. Oramiraller deniz harp okullarında eğitim aldıktan sonra donanma başında göreve başlarken orgeneraller kara harp okulunu bitirerek kara kuvvetlerimizin başına geçmektedirler. Oldukça korunaklı yerlerde kalan ve seyehatlerinde de korunan orgenerallerin aldıkları ücretler de oldukça fazladır. Göreve yeni başlamış orgeneral maaşları 12 bin lira gibi bir ücretle karşımıza çıkmakta ve görev alınan yere göre artış göstermektedir.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 23:24
YORUM EKLE