Milletvekili Maaşları 2017 Yılında Son Zamlar İle Ne Kadar Oldu?

Hükümet ve muhalefet partilerinde görev yapmakta olan milletvekillerinin maaşları 2017 yılında ne kadar oldu?

Milletvekili Maaşları 2017 Yılında Son Zamlar İle Ne Kadar Oldu?
Bilindiği üzere seçim zamanlarında hükümet partisi ve muhalefet partileri çalışmalar yaparak %10 seçim barajını geçerek Türkiye Büyük Millet Meclisinde milletvekili çıkartmaya çalışmaktadır. Milletvekillieri TBMM çatısı altınad görüşmeler yapmakta ve maaş almaktadır.
2017 yılında gelen zamlar ile son milletvekili maaşı ne kadar oldu? Milletvekili 2017 yılı itibari ile ne kadar maaş alacak.

MİLLETVEKİLİ MAAŞLARI

Milletvekili maaşlarını geçmiş yıllar ile değerlendirerek sizlere bu yazı aracılığı ile değerlendireceğiz. Buna göre 2013 yılında milletvekilleri 12 bin lira maaş alırken bir sene içerisinde maaşlarına bin 700 lira zam yapıldı ve 2014 yılında maaşları 13 bin 700 lira oldu. 2015 yılında ise maaşlarına bin 300 lira daha zam yapılan milletvekilleri 15 bin lira maaş almaktaydı.

2015 yılından 2017 yılına kadar 2 bin 200 liraya yakın bir zam daha alan milletvekilleri şu anda 2017 yılında son zamlar ile birlikte 17 bin 200 liraya yakın maaş ücreti almaktadır.

MAAŞ DIŞI MİLLETVEKİLİ ÖDENEKLERİ

Milletvekilleri aylık olarak 17 bin 200 liraya yakın ücret almaktadır. Bu ödeme haricinde ise milletvekilleri pek çok ödenekte alabilmektedir. Buna göre milletvekilleri başka illerde görüşmelere gittiğinde barınma, konaklama, gıda, ulaşım ve temel ihtiyaçlar vb. gibi ücretler için ödeme almaktadır. Yine kamu kurularının sosyal tesis imkanlarından yararlanmakta olan milletvekilleri vefat etme durumlarında da yakınlarına bir sene boyunca maaş ödemesi yapılmaktadır.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet ipek
Mehmet ipek - 3 yıl Önce

Herşey halk için diyipte milletvekillerine okadar maaş verip bize askari ücret veripte % 10 vergiye kesip bizi perişan eden devlete diyecek hiç bir sözüm yok

Murat inan
Murat inan - 3 yıl Önce

İnsanlar asgari ücrete talim ederek aç bir şekilde yaşarken Allah sizlere bu paraları yemeyi nasip etmesin inşaAllah ... Akbabalar sizi !

:((
:(( - 3 yıl Önce

asgari ücretle eşşek gibi çalıştırılıp ta bu maaşı alanlara burdan soruyorum adalet nerde Allaha havale ediyorum

ahmet özsoy
ahmet özsoy - 3 yıl Önce

emeklıler surunurken Allahım aldıgınız maaşları yedırmesın ınşaAllah amııın

egemenlik ve sömürülmek
egemenlik ve sömürülmek - 3 yıl Önce

hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir evet kendi eliyle kendini soyup soğana çeviren millet işçi olarak yaşıyoruz ve böyle devam edecek senin zammını çok bulanlar kendilerine yüklü zammı mutlak görüyor sende taşeron şirketlere para kazandırmaya devam etttt

MAAŞLARDADA AVRUPAYA UYSANIZ YA
MAAŞLARDADA AVRUPAYA UYSANIZ YA - 3 yıl Önce

avrupa da kişi başı milli gelir 30.000 dolar ve 100.000 dolar arası avrupa milli gelire oranla m.vekili maaşları milli gelirin yüzde 5 iyle yüzde 10 nu arasında değişirken bu durum türkiye de milli gelirin yaklaşık yüzde 70 ne denk geliyor.
ÖRNEK VERMEK GEREKİRSE İSVEÇ Kişi başı milli geliri: 77.000 DOLAR Milletvekili maaşı: 4.200 DOLAR MİLLİ GELİRE ORANI YÜZDE 6.4 ARTIK SİZ HESAP EDİN

Erdogan koseoglu
Erdogan koseoglu - 3 yıl Önce

O ALDIKLARI MAAŞ VE EK ÖDENEKLER BOĞAZLARINDA GEÇMESİN ZEHİR VE ZİKKIM OLSUN BURUNLARİNDAN GELSİN. CENABI ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

bir futbolcu sanatci veya aleyna tilki bunun 100 katini kazaniyor sizde milletvekiline bunu cok görüyorsunuz ya asil size yaziklar olsun!