Memur Maaşları Ne Zaman Yatar? Hangi Gün Saat Kaçta?

Memur maaşları hangi gün ve saat kaçta yatar? Hafta sonları ve resmi tatiller denk gelen maaşlar için nasıl bir ödeme yöntemi sunulmaktadır.

Memur Maaşları Ne Zaman Yatar? Hangi Gün Saat Kaçta?

Ülkemizde kamu personeli olarak çalışan milyonlarca insan var bu milyonlarca memurun maaşları hangi gün yatıyor? Memur maaşları hangi gün ve saat kaçta yatar? Hafta sonları ve resmi tatiller denk gelen maaşlar için nasıl bir ödeme yöntemi sunulmaktadır.

Memur Maaşları Ne Zaman Yatıyor?

 Memur maaşları ile ilgili tüm detaylar haberimizde bulabilirsiniz. Devlet bünyesinde çalışan tüm memurların maaşları aynı gün hesaplara yatırılmaktadır. Memur maaşları her ayın 15'inde yatırılmaktadır sadece özel durumlar karşısında 15'inde yatmayabilir. Eğer ayın 15’i hafta sonuna denk geliyorsa bankalarla olan anlaşma sonucu yine de gününde yatar. Sadece özel durumlarda gününde yapmama gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ramazan ya da kurban bayramı gibi özel durumlarda ise farklı tarihlerde yapması söz konusu olabilir ancak memurların herhangi bir şekilde mağdur olmaması için maaşlar ayın 15'inden önce hesaplara yatırılmaktadır.

Her ayın 15'inde ilgili kişilerin banka hesaplarına memur maaşları yatırımı gerçekleştirilir. Ayın 14'ünde 15'ine bağlayan gece yarısından sonra memur maaşlarını yatırıldığını söyleyebiliriz. Gece 12'den sonra memur maaşları kademeli bir şekilde yatmaya başlar. Günümüzde maaş hesabı özel bir bankadan da yatabilir. Ancak bu durum her bankaya göre farklılık göstermektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE