Makinist Maaşları 2016

Ülkemiz hava yolu taşımacılığındaki güvenli ve istikrarlı gelişimini sürdürürken bununla birlikte hızlı trenlerin hayatımıza girmesiyle birlikte demir yolu ulaşımında da büyük bir gelişim göstermiş olduk.

Makinist Maaşları 2016
Ülkemiz hava yolu taşımacılığındaki güvenli ve istikrarlı gelişimini sürdürürken bununla birlikte hızlı trenlerin hayatımıza girmesiyle birlikte demir yolu ulaşımında da büyük bir gelişim göstermiş olduk. Demiryolu ağının gelişmesiyle birlikte belirli noktalarda ulaşımına başlanan hızlı trenler, birçok meslek grubuna iş imkanı doğurmuş ve üniversitelerimizde de raylı sistemlere yönelik birçok farklı bölüm ortaya çıkarılmıştır.

Demiryolu ulaşımı yıllardır ülkemizde kullanılmaktaydı. Güvenli bir şekilde gerçekleşmesine rağmen biraz yavaş olarak adlandırılan bu ulaşım ağı popülerliğini kara ve hava yolu taşımacılığının gelişmesiyle birlikte kaybetmiştir. Son yıllarda raylı sistemlerdeki değiştirmelerin ardından hayatımıza giren hızlı trenlerle birlikte karayolu taşımacılığının yerini alabilecek şekilde bir ulaşım ağı oluşturulmuştur. Ülkemizde Ankara, İstanbul, Eskişehir ve Konya arasında yaygın olarak faaliyet gösteren bu hızlı trenler ise özel eğitimler sonucunda makinist ünvanı alan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Makinistlerin görevlerine bakacak olursak öncelikli görevlerinin trenlerinin emniyetli, verimli ve her şeyden önce de kurallara uygun şekilde sürmekle görevli olduklarını söykeyebiliriz. Bunun yanı sıra taşımacılığını yaptığı lokomotiften, trenden ve de yanında bulunan yardımcı ya da stajyer makinistin eğitiminden sorumlu olan makinistler, bugün oldukça popüler bir meslek dalında çalışmaktadırlar. Makinist olmak isteyen adaylar eğitimlerini tamamlamalarının ardından öncelikle memur olarak işe başlamaktadırlar. Bu memurların ise üniversitelerde raylı sistemler üzerine ya da liselerin meslek lisesi bölümlerinden mezun olma şartı aranmaktadır. Bunun haricinde de bazı özel sağlık şartları aranan makinistlik, bugün çok araştırılan mesleklerden birisidir. Merak edilen konular arasında yer alan makinist maaşları 2016 yılında büyük bir artış göstermiştir. Göreve yeni başlayan bir makinistin almış olduğu ücrete baktığımızda 2 bin 500 lirayı görmekteyiz. Bunun beraberinde de alınan ücretler 4 bin liraya kadar çıkmaktadır.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 23:19

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE