Kaptan Maaşları

Kaptan Maaşları

Kaptan Maaşları

Kaptan Maaşları

Kaptanlar denizde çalışmış olmanın getirdiği zorluk ve almış oldukları sorumluluk göz önünde bulundurulduğu zaman normal, ancak diğer mesleklere göre yüksek maaş alırlar. Kaptanın almış olduğu maaş, kaptanın çalışmış olduğu gemilere göre de değişiklik gösterebilir. Örneğin çalışma şartlarının zor olduğu, tanker, yolcu gemileri gibi gemilerde görev yapan kaptanlar, diğer gemilerde çalışan kaptanlara göre nispeten fazla maaş almaktadırlar. Kaptanın çalıştığı sefer bölgesi maaşını etkilemez. Sadece kaptanın çalışmış olduğu geminin büyüklüğü yani tonajı, bahsettiğimiz gibi geminin tipi, yani tanker, yolcu gemisi, roro gemisi, kuru yük gemisi gibi çalıştığı gemiler, maaşını etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Bunların yanında kaptanın daha önceki çalıştığı gemilerde veya firmalarda edindiği mesleki tecrübe de etkili olmaktadır.

Denizde çalışan personelin maaşları genelde ülke standartlarından bir miktar yüksek olur. Çoğu şirket çalışanlarını her şey içinde maaşlara karşılık gemiye gönderiyor. Aynı zamanda beraber krizden çok çabuk etkilenen bir sektör olarak kriz yönetiminin ilk el attığı harcama personel giderleri oluyor. İyi bir kaptan olmak gemide iyi bir maaş almanıza da olanak sağlıyor. İyi bir kaptanın maaşı 6000 dolar ve 13000 dolar arasında değişiyor. Bu kadar iyi bir gelir elde edilen meslekte çalışmanında tabii ki bir hayli zor yanları bulunuyor. İlk olarak kaptanlık mesleğini seçtiğinizde ailenizden uzun süre ayrı kalacağınızı unutmayın. Ama bu kadar iyi bir kazancı olan mesleğe değer diyorsanız tabii ki sizin tercihiniz. 2015 yılında da en çok kazandıran meslekler arasında yer alan kaptanlık ile ilgili detaylı yazıları sitemizin diğer sayfalarında bulabilirsiniz. Kaptan maaşlarını sizler için araştıran sitemizde çok sayıda yararlı makale bulacağınızdan şüpheniz olmasın. İş konusunda en iyi çözümler her zaman sitemizde sizleri bekliyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE