Kadrolu Taşeron İşçiler Ne Kadar Maaş Alacak? Kadrolu Taşeron Maaşı Nedir?

Kamu kurumlarına kadrolu olarak geçecek olan taşeron işçiler ne kadar maaş alacak, kadrolu taşeronların maaşı ne kadar?

Kadrolu Taşeron İşçiler Ne Kadar Maaş Alacak? Kadrolu Taşeron Maaşı Nedir?

Ülkemizde bilindiği üzere uzun süredir gündemde olan taşeron sorunu sonunda çözülüyor. Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile hükümet ortak bir çalışma yürüterek taşeron yasası kapsamında yüz binlerce işçiyi kamuya geçirecek.

Kamuya geçebilmek için işçilerin öncelikle taşeron başvurusunu yapmış olması ve bu başvurudan olumlu yanıt almış olması gerekmektedir. Olumlu yanıt alan işçiler taşeron sınavına tabii tutulacaktır. Bu sınavdan 50 ile üzerinde puan alan işçiler kamu kurumlarına geçecek ve kadrolu olarak görev yapacaktır. Peki kadrolu taşeron işçiler ne kadar maaş alacak, kadrolu taşeron maaşı nedir?

KADROLU TAŞERON İŞÇİ MAAŞI NE KADAR?

Farklı kurumlarda farklı pozisyonlarda kadroya geçecek olan taşeron işçilerin maaşı ne kadar olacak? Buna göre yapılan tüm açıklamalar dikkate alındığında kadroya geçecek olan taşeron işçilerin maaşlarında her hangi bir değişikliği olmayacağı görülmektedir.

Yani taşeron olarak görev yaparken örneğin bir işçi bin 600 lira ya da 2 bin lira maaş alıyorsa kadroya geçtiğinde de yine aynı işçi bin 600 lira ya da aldığı tutar ne ise o kadar maaş alacaktır. Taşeron işçilerin kamuya geçmesi ile işçiler hem devletin güvencesi altına girmiş olacak hemde 52 günlük ikramiye ücretleri verilecektir. Zaten işçilerin devlet güvencesi altına girmesi ile özel sektörden bağlantıları kesilecektir ve işçilerin de aslında istediği şeyin bu olduğu bilinmektedir.

Diğer Meslek Maaşları Burada

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 21:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mine
Mine - 5 yıl Önce

Eşitlenmeli hatta kıdeme göre yazıktır

dadaş
dadaş - 5 yıl Önce

ne saçma bir politika içindeyiz aynı paraya sürünmek..memur alsın 5000 tl sen 1800 tl ve kamu işçisi yersen ye

Mahmut
Mahmut - 5 yıl Önce

Maas aynı olacaksa ne analadim bennbu cilginlik dedikleri isten

Ömer Musa Yalçın
Ömer Musa Yalçın - 5 yıl Önce

Guvenlik soruşturması devam ediyor olanlar ne zaman aciklanacak

Fakir
Fakir - 5 yıl Önce

Asil para lazim bu isciye calisana ne uzuyor ne kisaliyoruz hic tatmin edici maaslar alamiyoruz kardesim yaptigimiz essek gibi calismak ucu ucuna bile bitiremeyip ayi saga sola borc yaparak getiriyoruz ayi e be insaf be artik niye boyle bir donemde boyle problemler yasiyoruz sayin bakanlar ilgililer guldurun kardesim bu iscinin yuzunu sasirtici seyler yapin artik guven verin para verin !

osman selvi
osman selvi - 5 yıl Önce

çalışma süreleri aynımı olacak

VAAD verdiniz bunca insani isten cikartiniz bu serefsizlikten baska bir sey degildir
VAAD verdiniz bunca insani isten cikartiniz bu serefsizlikten baska bir sey degildir - 5 yıl Önce

Ey akp 7 haziran 1 kasim 2015 secim vaadiydi secime 1hafta kala tasarruf altinda işimize son verildi geriye dönük gidilmedi haksiklik yaptiniz 1 kasim sonrasi işe girenlere kadro vaadi verilmedi verildi 2019 gorüsmek dilegiyle öptüm

Ferdi
Ferdi - 5 yıl Önce

İşe iade davası kazandığım halde kadroya alınmadım. Mağdur edildim. Bunun hesabı ahirette ve sandıkta sorulur !!!