Jeofizik Mühendisi Maaşları 2016

Üniversiteye giriş sınavlarının ilk ayağı olan YGS sınavının tarihi yaklaştıkça adayları ve ailelerini de tatlı bir heyecan sarmış durumdadır. Sınava hazırlanan ve kendine hedef olarak koydukları bölümleri kazanmak için var güçleriyle bu sınava hazırlanan gençler, şimdiden tahmini puanlarını oluşturdular bile.

Jeofizik Mühendisi Maaşları 2016
Üniversiteye giriş sınavlarının ilk ayağı olan YGS sınavının tarihi yaklaştıkça adayları ve ailelerini de tatlı bir heyecan sarmış durumdadır. Sınava hazırlanan ve kendine hedef olarak koydukları bölümleri kazanmak için var güçleriyle bu sınava hazırlanan gençler, şimdiden tahmini puanlarını oluşturdular bile. Bu puanlarını sayısal yönde hedefleyen ve sayısal konuların ağırlıklı olarak yer aldığı mühendislik bölümlerini seçecek kişilerin sayısı da bir hayli fazla.

Mühendislik bölümleri ise her geçen gün farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Çalışma alanlarında yeniliklere gidildiğinden dolayı önceleri popüler olmayan birçok bölüm artık daha popüler. Fakat bu bölümlerden mezun olan kişilerin sayısı ne yazık ki yeterli değildir. Bu bölümlere örnek verecek olursak karşımıza jeofiik mühendisliği çıkmaktadır. Jeofizik mühendislerinin çalışma alanları her geçen gün biraz daha artış göstermektedir. Çünkü son zamanlarda ülkemizde zemin etüd çalışmalarına, petrol, doğalgaz ve jeotermal kaynakların aranması amacıyla birçok çalışma sürdürülmektedir. Bu alanlarda çalışacak birincil ve en önemli kişiler ise jeofizik mühendisleridir. Üniversitelerde jeofizik, sismoloji ve yerfiziği gibi farklı ana dallarda eğitim gören jeofizik mühendislerinin çalışma alanları da bu doğrultuda değişmektedir. Sismoloji ana bilim dalında eğitim gören kişilere verilen depremler ve depremlerin şiddetlerinin belirlenmesi eğitimi oldukça önemlidir. Çünkü ülkemizin aktif bir fay hattı kuşağında yer almaktadır. Genel olarak laboratuvarlarda ya da masa başında geçen bir çalışma hayatına sahip olan jeofizik mühendisi maaşları da göz doldurmaktadır. Oldukça önemli görevleri olan jeofizik mühendisleri, eğer şirketlerin istediği doğrultuda kendilerini geliştirirlerse, aylık olarak aldıkları ücretler 4 bin liradan başlamakta ve çalışılan işletmeye göre artış göstermektedir. Alt sınırı 4 bin lira olan bu mühendisliğin, bazı özel şirketlerde aldıkları ücretler ise 8 bin liraya yaklaşmaktadır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mühendis
Mühendis - 3 yıl Önce

Alt sınırı 4 bin tl? Şaşkınlık içerisindeyim. İyi bir piyası araştırması yapmanızı tavsiye ederim. Özel sektörde maaşlar 1750 tl den başlıyor haberiniz olsun.

Jeofizik
Jeofizik - 3 yıl Önce

'Genel olarak laboratuvarlarda ya da masa başında geçen bir çalışma hayatına sahip olan jeofizik mühendisi maaşları da göz doldurmaktadır.'

Bir jeofizik mühendisi olarak , bu cümleyi anlamak zor cidden.

yahya
yahya - 3 yıl Önce

cok güzel bir meslek