İşletme Mühendisi Maaşları 2016

Üniversite eğitimi alacak kişilerin karşısında birçok yeni ve bir o kadar da farklı bölümler bulunmaktadır. Genellikle duymaya alışık olduğumuz ya da karşılaştığımız meslek dallarının başında mühendisler ya da memurlar gelmektedir

İşletme Mühendisi Maaşları 2016
Üniversite eğitimi alacak kişilerin karşısında birçok yeni ve bir o kadar da farklı bölümler bulunmaktadır. Genellikle duymaya alışık olduğumuz ya da karşılaştığımız meslek dallarının başında mühendisler ya da memurlar gelmektedir. ÖSYM tarafından yeni geliştirilen üniversite bölümlerine bakacak olursak da birçok bölümün birleştirildiği ve daha fonksiyonlu bir hale getirildiğini görmekteyiz. Hem mühendis hem de işletmeci rolü alacak kişileri yetiştirecek olan işletme mühendisliği de bu bölümlerden birisidir.

İşletme mühendisi, alışık olmadığımız ama gelecek vaad eden bir bölümdür. Eğer basit bir tanım yapacak olursak üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler fakültesinde eğitim gören işletme bölümü ve mühendislik fakültelerinde bulunan endüstri mühendisliğinin ortasında bir eğitim ile beraber işletme mühendisi olunabilmektedir. Ülkemizde yeni bir bölüm olmasından dolayı İstanbul Teknik Üniversite’sinde sadece bu bölümün eğitimi verilmektedir. Bunun yanı sıra bazı özel ve vakıf üniversitelerinde de işletme mühendisliği eğitimi verilmektedir. Bu bölümde okuyacak kişilerin hem mühendislik bakış açısına hem de işletmeci role sahip olmaları sağlanmak istenmektedir. Bölümden mezun olan ve çalışma hayatına atılacak kişilerin karşısında ise en önemli görev işletmelerdeki mevcut sistemdeki problemleri çözmek, bu sistemlerin düzenlenmesi, geliştirilmesi ya da yeni sistemleri geliştirmekte görevlidirler. Ayrıca bu bölümde okuyacak öğrenciler üretim, işletmei, insan kaynakları, muhasebe ve finans gibi temel konularda eğitim alacaklardır. Bu eğitimleri başarı ile tamamlayan kişilerin sahip olacakları işletme mühendisi ünvanı ile işe başladıklarında da aldıkları ücret oldukça yüksektir. İşletme mühendisi maaşları 2016 yılı içerisinde 5 bin liradan başlamakta ve çalışılan sektör ya da kuruma göre artış göstermektedir. Hem mühendis hem de işletmeci vasfında olan kişiler yabancı dil bilmeleri halinde özel sektörde daha yüksek maaşlar alabilmektedirler.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE