İcra Memuru Maaşları 2016

2016 yılında yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın tarihi yaklaştıkça, adayların zorlu günleri de başlamış oldu. Oldukça zor şekilde yapılan sınavdan başarılı bir şekilde sonuç elde etmek isteyen kişiler sıkı bir şekilde çalışmakta ve sınav sonuçlarıyla beraber de hangi bölümleri tercih edeceklerini düşünmektedirler.

İcra Memuru Maaşları 2016
2016 yılında yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın tarihi yaklaştıkça, adayların zorlu günleri de başlamış oldu. Oldukça zor şekilde yapılan sınavdan başarılı bir şekilde sonuç elde etmek isteyen kişiler sıkı bir şekilde çalışmakta ve sınav sonuçlarıyla beraber de hangi bölümleri tercih edeceklerini düşünmektedirler. Kamu kurumlarında çalışacak olan kişilerin de çalışmak için karşılarına çıkan meslek türleri oldukça çeşitlidir.

Özellikle üniversite eğitimi alan ve Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan tercih yapacak olan kişilerin iş bulma ihtimallerinin yüksek olduğu kadar alacakları ücretler de bir o kadar fazladır. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev alan icra memurları, 2016 yılında çokça tercih alacak bir pozisyonda çalışmaktadırlar. İcra memurlarının görevlerini isminden de anlayabiliriz. Bilindiği üzere kredi ve kredi kartı kullanımlarının artmasıyla beraber icra memurlarının isimlerini daha çok duymaya başladık. İcra memurları, kredi ya da kredi kartlarındaki borçları yeteri kadar ödeyemeyen kişilerin mal tespitlerini yapmanın yanı sıra borçların icra yolu ile kapatılması konusunda da görev almaktadırlar. Ayrıca sadece kredi ya da kredi kartı borçlarında değil, kişilerin aralarında ya da kurumlar arasında yaptıkları senet ya da borç alışverişlerindeki usülsüzlükleri gidermek ve borcun ödenmemesi halinde de borçlunun mal varlığının tespitlerinde görev almaktadırlar. İcra memurlarının oldukça zor ve bir o kadar da yorucu olan görevlerinin yanı sıra aldıkları ücretler de birçok vatandaşımızı tatmin edici niteliktedir. İcra memuru maaşları 2016 yılında yapılan zamların ardından 3 bin lira ile 3 bin 500 lira arasında değişiklik göstermektedir. Çalışma yılı arttıkça alınan ücretlerde de artışlar olmaktadır. Bunun yanı sıra bankaların yapmış olduğu özel sınavlara girip başarı elde eden icra memurları, bankalarda da çalışabilmektedirler.

YORUM EKLE