Diyetisyen Maaşları

Diyetisyen Maaşları Diyetisyenler bildiğiniz üzere hem kendi ofisini açabiliyor hem de bir hastanede çalışabilirsiniz

Diyetisyen Maaşları

Diyetisyen Maaşları

Diyetisyenler bildiğiniz üzere hem kendi ofisini açabiliyor hem de bir hastanede çalışabilirsiniz. Diyetisyenler özel hastanedeler de iş bulabilirler. Her yıl memur maaşlarında olduğu gibi diyetisyen maaşlarında da artışlar olmaktadır. Şu anda hastanelerde çalışan diyetisyenler yaklaşık olarak 3 bin lira civarında maaş almaktadırlar. Ama kendi ofisinizi açarsanız aylık olarak daha yüksek gelirler elde etmeniz mümkün. Diyetisyen Nasıl Olunur? Diyetisyen olabilmek için üniversitelerin dört yıl eğitim veren beslenme ve diyetetik bölümünden mezun olmak gerekir. Mesleki eğitim ve öğretim programının birinci aşaması diyetetik uygulamalarına esas olan temel bilimler tıp ve beslenme bilimlerini içermektedir. Mesleki eğitimin ikinci aşamasında ise doğrudan uygulama alanıyla ilgilidir.

Diyetisyen olmak isteyen öğrenci sınıftaki teorik öğretim ve laboratuvar deneylerine ek olarak toplum sağlığı ve beslenmesiyle ilgili olan stajını, tedavi edici ve koruyucu olarak sahada ve hastanelerde toplu beslenme yönetimi ile ilgili olarak da diğer kuruluşlarda yapmaktadır. Öğrenci bu program uygulaması ile diyetisyenlik mesleği için gerekli ilke, bilgi, kavram ve becerileri kazanıp geliştirmektedir. 4 yıllık eğitim veren bu bölümün öngördüğü dersleri başarıyla tamamlayan öğrenciler Diyetisyen unvanı alarak mezun olur. Diyetisyene gitmek için kilolu veya hasta olmak gerekmez. İnsanların sağlıklarını korumak için doğru beslenme önerilerine de ihtiyaçları vardır. Beslenme ve diyetetik sağlıklı insanların iyilik halini koruma ve geliştirmeyi de hedefleyen bir bilim dalıdır. Eğitim alarak bu bilim dalında uzman olan kişiler ise beslenme ve diyet uzmanıdır. Dolayısı ile sadece kilo sorunu olanlara değil diyetisyenler sağlıklı beslenmek isteyen herkese yardımcı olan uzmanlardır. Bu nedenle siz de çekinmeden diyetisyene gidebilir ve onlardan sağlıklı beslenme hakkında bilgi ve öneri alma şansını anında yakalayabilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE