Diş Hekimi Maaşları 2021

Ülkemizde diş hekimliği oldukça tercih edilen meslekler arasında yer almaktadır. Diş Hekimliğini seçecek adayların maaş bilgisine bakmaları için bu haberi yaptık.

Diş Hekimi Maaşları 2021

Ağız sağlığı oldukça önemli bir konu olurken kişiler yediklerine içtiklerine dikkat etmeden ve dişlerini düzenli olarak fırçalamadıktan sonra bakımları düzenli olarak yaptırmayıp diş kayıplarına neden olur ve iltihap kaparak ağrılar oluşmaya başlar. Bu ağrıların sonucunda hasta ciddi sıkıntılar yaşarken diş hastanesine giderek diş hekiminin muayesine ihtiyaç duyar. Diş hekimleri ise hastaları gerekli tedaviyi uygulayarak hastaya bilgi verir.

DİŞ HEKİMİ OLMAK

Diş hekimlerinin düzenli olarak belli olan çalışma saatleri bulunmaktadır. Bireyler muayelerini yaparak hastaları tedavi eder ve gerekli olan işlemleri uyguladıktan sonra ilaç vererek evine yollar. Diş hekimi olmak istiyorsanız aşamalardan geçmeniz gerekmektedir. Öncelikle eğitim seviyeniz kesinlikle üniversite düzeyinde olurken lisans diplomanız bulunması gerekir. Beş yıllık eğitimin ardında staj ve asistan evresini geçtikten sonra diş hekimi unvanını alırlar. Diş heimleri kendi işlerini kurarak kazançlarını sağlayabilirler. Ya da kendi işinizi kurmak istemiyorsanız devlette çalışmak için sınavlara girerek atama bekleyebilirsiniz. Atanma puanları ise sizi çok zorlamayacak olurken istediğiniz sektöre girebilir hizmetinizi halka sunabilirsiniz. Diş hekimi mesleğinde iş bulma imkanınız yüksek olduğunda geleceği parlak bir daldır.

KAMU VE ÖZEL DİŞ HEKİMİ MAAŞLARI NE KADAR?

Diş Hekimi hepimizin merak ettiği bir konu olurken diş hekimlerinin aldıkları ücret değişkenlik göstermektedir. Öncelikle kendi açtığınız bir yer var ise ve tecrübenizle duyulan bir doktor haline gelmişseniz yaklaşık olarak muayene ücreti farklılık göstermektedir. Ancak ortalama bir rakam verecek olursa, Günde iki hasta geldiğini varsayarsak 10000 TL ile 14000 TL civarında olacaktır. Ayrıca bulunduğu mevki de aldığı ücreti etkileyen faktörlerden bir olmaktadır. Protez, dolgu, kaplama gibi işlemlerin ücretleri ayrı olarak alınır.

Devlette çalışan diş hekimi iseniz aylık maaşınız 6000 TL ile 8000 TL arasında farklılık gösterecektir. Araştırma hastanelerinde ve ya büyük hastanelerde görev yapan doktorlar ise döner sermayeden fazla etkilenecek maaşları 8000 ile 9000 arasında değişecektir.

Ancak Genel anlamda Diş Hekimliği maaşları için bir ortalama verecek olursak, Devlette ve Özelde,

En Düşük Diş Hekimi Maaşları: 4000 TL

En Yüksek Diş Hekimi Maaşları: 18000 TL

Ortalama Diş Hekimi Maaşları ise: 8000 TL civarındadır.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 08:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dt.Erkan
Dt.Erkan - 5 yıl Önce

Uzman doktorum aylık kazancım 8.000 tl merak edenlere

ERKAN
ERKAN @Dt.Erkan - 4 yıl Önce

size nerden ulaşabilirim
diş hekimligi hakkında bilgi almak istiyorum

11111111
11111111 @Dt.Erkan - 5 yıl Önce

nasıl uzman olunuyor

ahmet karaban
ahmet karaban @Dt.Erkan - 5 yıl Önce

hocam yeni mezun bir diş hekimi devlette ne kadar maaş ile başlıyor ?

Dt. ezgi
Dt. ezgi - 5 yıl Önce

Benim gelirim günde 50 kr uş

ece
ece - 5 yıl Önce

Doktor olmaya karar verdim

nazar
nazar - 5 yıl Önce

Gelecekte bn de diş hekimi olacagım o yuzden tercihlerime fen lisesini yazacagım :)

akakak
akakak - 5 yıl Önce

nasıl uzman olunuyor

Yıldız
Yıldız - 5 yıl Önce

Vay yerde

Kasap
Kasap - 5 yıl Önce

En iyi para kasaplıkta

buse
buse - 5 yıl Önce

Ben kesinlikle diş dokturu olmak istiyorum ve Dt.(Dr.) Erkan bey galiba devlette çalışıyor :)