Diş Hekimi Doktoru Maaşları Ne Kadar 2018? Kamu ve Özel Sektör

Kamu kurumlarında ya da özel sektör firmalarında istihdam eden diş doktorları, diş hekimleri 2018 yılında ne kadar maaş alıyor, diş hekimi maaşları nedir?

Diş Hekimi Doktoru Maaşları Ne Kadar 2018? Kamu ve Özel Sektör

Ülkemizin dört bir yanında bulunan üniversitelerin diş hekimliği fakültelerini bitiren adaylar bilindiği üzere diş hekimi pozisyonuna ulaşmaktadır. Buna göre isteyen hekimler kendi işini yapmakta, isteyenler özel sektörde iş imkanlarını değerlendirmekte isteyenler ise kamu kurumlarına ilk defa ve yeniden atama kurası ile atanmaktadır.

Peki diş hekimliği fakültelerinden mezun diş hekimleri ne kadar maaş alıyor? İşin Olsa ekibi olarak diş hekimlerinin 2018 yılı özel sektör ve kamu kurum maaşlarının ne kadar olduğunu sizlere duyuruyoruz. Bu mesleği seçmek istiyorsanız maaşlar hakkında bilgi edinmiş olacaksınız.

DİŞ DOKTORU MAAŞLARI 2018

Öncelikle Sağlık Bakanlığı bünyesinde yani kamu kurumlarında görev yapan diş doktorlarının 2018 yılı maaşlarına bakalım. Buna göre kamu kurumlarında mesleğe yeni başlayan diş doktorları ortalama olarak 4 bin 500 - 5 bin lira civarında maaş almaktadır. Ancak bu tutara ay sonunda döner sermaye geliri de eklenmekte ve maaşlar daha da yükselmektedir. Mesleğinde eski olanlar daha çok maaş almaktadır.

Peki özel sektörde çalışan diş doktorları ne kadar maaş alıyor? Buna göre diş doktorları özelsektörde genel olarak daha fazla kazanıyor ancak yeni açılmış ufak hastanelerde genel olarak maaşlar 3 bin 500 - 4 bin liradan başlamakta olup hastanelerin büyüklüğüne göre maaşlar 10 bin liraya kadar yükselebilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 03:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
12
12 - 5 yıl Önce

bir polisin maaşı 4500-5000 bandında; bir subayın maaşı da 6000 bandında ise biz 12 yıllık eğitim hayatında o kadar çalışmadan polis ya da asker olarak da doktor ve diş hekimliğinden yüksek maaş alalım. Adam üniversite sınavında 250 puan alarak polis olurken bizler 510 civarı puan alarak doktor oluyoruz ve maaş farkına bakın. YAZIK SADECE

13
13 @12 - 4 yıl Önce

Her önüne geleni subay mı yapıyorlar sanıyorsun sen? Subay olana kadar kaç aşamadan geçiyorsun dünyadan haberin yok

#81
#81 - 4 yıl Önce

Evet biz onca yıl okuyup diş hekimi oluyoruz ama onlar gibi sürekli ölümle burun buruna değiliz her gün onlarca polis asker ölüyor aldıkları para sonuna kadar helal olsun

esmiha
esmiha - 5 yıl Önce

ulan olum bir kaymakam onbin lira civarında alırken adamın hayatını kurtaran doktor altıbin alıyor adalete bakkkk

Emre
Emre @esmiha - 4 yıl Önce

Bu sadece dönersiz miktar birçok doktor 10 binin üstüne çıkıyor.

Mehtap
Mehtap - 5 yıl Önce

Diş hekimi olmak istiyorum ama bunları okudukça soguyorum çünkü kazanması ve okuması o kadar zor bir meslek ki okuma yazma bilmeyen insanların daha çok kazanması çok üzücü gerçekten. 5 bin az mı diyebilirsiniz bence çok az o çalışmaya göre.

Alperen
Alperen @Mehtap - 4 yıl Önce

merhaba kesinlikle umutsuzluğa kapılmayın bu tür sitelerdeki yorumları göz ardı etmelisiniz ben bir fizyoterapi öğrencisi olarak bölüm araştırırken kesinlikle internet sitelerinden maaş yorumlarını okumayın gerçek dünyadan kopuş şeyler bunlar bugün aynısı tıp fakültesi yorumlarında da görebilirsiniz bu doktarların az maaş aldığını mı gösterir hayır

Ayaz
Ayaz - 5 yıl Önce

Yazdıklarınızın ne kadarı doğru bilmem lakin adalet was not here ben bir 4 yıllık hekimim maaşım 5 küsür dönere işimiz kaldıysa bu mesleği yapmayalım

R.y.
R.y. @Ayaz - 5 yıl Önce

Yani maaşnz az mı?

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Arkadaşlar. Her mesleğin zıtlıkları vardır. Ben öğretmenlik okudum.
Özel sektörde ve kamuda çalıştım.
Bir polis olduğunuzu hayal edin. Silah 2 kg. Resmi elbise.
Kimlerle nasıl uğraşıyorsunuz?
Esrarcı, tinerci kaçakçı, terörist, sapık, tecavüzü daha nelerrr nelerrr...
Halimize şükredelim.

Eda
Eda - 5 yıl Önce

Burda maaşı begenmeyen kişiler inş bir liraya muhtaç kalırsınız. 12 ADI kulanan zavallı evine hırsız girip psikolojin ve korkun tavan yaparken Evine girmeye korkarken bire bir hirsizdan ziyade teröristle karşı karşıya gelip mücadele eden canını ortaya koyan polisin maaşı mi gözünde kaldı .Bu yorumu yapacak kadar ahlaksız ve terbiyesiz varliksin .

E.s
E.s - 4 yıl Önce

Para içinmi okuyorsun git torbacılık yap ozmn daha iyi para kazanırsın