Dar Gelirli Aileye 5 Bin TL Maddi Destek!

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal tarafından hazırlanıp Meclise sunulan tasarıya göre yoksulluk sınırında olan kişilere 5 bin TL maddi yardım gelecek. İşte detaylar.

Dar Gelirli Aileye 5 Bin TL Maddi Destek!

Özellikle zorlaşan ekonomik şartlar sebebi ile geçim sıkıntısı yaşayan ve dar gelirli ailelere devlet desteği olanağı sunulacak. Bu kapsamda ilgili kanun tasarısında yer alan şartları sağlayan ailelere 5 bin TL maddi destek verileceği ifade edilmiş olup, bu destekten yararlanmak isteyenlerin sağlaması gereken sağlaması gereken şartlar ve destek ödemesine ilişkin detaylar haberin devamında yer almaktadır.

Teklif Meclise Sunuldu

TBMM’ye sunulan kanun tasarısından biri de CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal tarafından hazırlanan kanun teklifi kapsamında geçim sıkıntısı yaşayan ailelere 5 bin TL maddi destek sağlanması gündeme geldi. Bu tasarıya göre evine 5 bin 238 TL’den az maaş giren her 4 kişilik aileye devletin yardımda bulunması istendi. Çalışma yoksulluk sınırı altında olan ailelere bu yardımın yapılacağı açıkladı.

Ne Kadar Ödeme Yapılacak?

İlgili kanun tasarısında yoksulluk sınırı altında yaşayan ailelere 5 bin 238 TL maddi destek sağlanacağı ifade edildi. Kanun tasarısına ilişkin açıklamada Mahmut Tanal, İsviçre’de devletin temek ihtiyaçlar için kişi başına 986 Frank uygulamasından yola çıkarak Türkiye’de de aynı uygulamanın hayata geçmesi için çalışma yaptıklarını ifade etti. Uygulamaya göre tasarının kanunlaşması durumunda aynı şekilde dar gelirli ailelere 5 bin TL maddi yardım yapılması gündeme gelecek.

Yoksulluk Sınırına Göre Değişecek

TÜİK tarafından her yıl açıklanan açlık ve yoksulluk sınırına göre bu ödemenin yapılacağı açıklandı. Bu uygulama ile yoksulluk sınırının altında kimsenin yaşamamasının istendiği belirtildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
şans
şans - 1 yıl Önce

biz de şans olsa zaten mecliste geçerdi

İrem selenoğlu
İrem selenoğlu - 1 yıl Önce

Annem ben ve kardeşimle yaşıyoruz evimiz kira annem iş bulamıyor bazen tarlada çalışıyor ama para çok az aliyor oda bizim kiramıza bile yetmiyor.Lisede okuyorum bizede destekte bulunursanız seviniriz en azından kiramızı oderiz

Gizem gulbay
Gizem gulbay - 1 yıl Önce

Ben ve 4 tane çocuğum var ve eşim madde bağımlısı hiç gelirimiz yok 2 çocuğunda okula gidiyo ve küçük bebeğim süt içemiyo allah razısi için banada yardım edin gaziantep sehitkamil arıl köyünde yasiyorum