Çöpçü Maaşları 2021

Ülkemizde kutsal mesleklerden olan Çöpçüler her zaman halkın temizliği için çalışıyor. Peki böyle zorlu bir meslek için maaşlar ne zaman? Çöpçü olma şartları nedir?

Çöpçü Maaşları 2021

Sabahın ilk ışıklarıyla beraber sokaklarda hummalı bir çalışmaya başlayan çöpçüler oldukça zor şartlarda geçimlerini sağlamaktadırlar. Bu zor şartlar ise çöpçülüğün gerektirdiği çalışma koşullarından kaynaklanmaktadır. Sokaklara insanlar tarafından bilinçsiz bir şekilde atılan ve çevre kirliliğine yol açan bu çöpleri temizleyen çöpçüler zorlu hava koşullarının yanı sıra bazı sağlık sorunlarıyla da yüz yüze gelmektedir.

Yazın sıcağı ya da kışın o dondurucu soğuklarına aldırmadan çalışan çöpçüler, geçimlerini sağlamak adına bu işi mecburen yapmaktadırlar. Çünkü bakıldığı zaman çöpçülük işini yapan kişiler oldukça yoksul kişilerden oluşmaktadır. Çalışmalarına rağmen de ekonomik yönden herhangi bir noktaya gelememeleri ya da yaşam kalitelerini artıramamaları aldıkları ücretlerden kaynaklanmaktadır. Çünkü çöpçülerin aldıkları maaşları ortalama olarak 3500 TL olarak karşımıza çıkar. Aldıkları bu ücretle geçinmeye çalışan bireyler ise ne yazık ki geçimlerini tam olarak sağlayamamaktadırlar. Bundan dolayı da ek olarak çalışacakları işler aramaktadırlar.

ÇÖPÇÜ OLMA ŞARTLARI NELERDİR?

Herhangi bir mezuniyete sahip olmayan adayların ve Devlet bünyesi altına girmek isteyen kişiler belediyelerin Çöpçü alımı ilanlarını inceliyorlar. Bu kapsamda ilanlar Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanıyor ve Ülkemizde bulunan farklı Belediyeler ve Büyükşehir Belediyeleri bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere Çöpçü alımı yapıyorlar. Bu doğrultuda çöpçü olmak isteyen adaylardan,

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Emekliliğe hak kazanmamış olmak,
  • Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Görevini yerine getirebilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Çöp Kamyonu arkasında çalışabilecek olmak,

ÇÖPÇÜ MAAŞLARI 2021

Ülkemizde çöpçü olarak faaliyet gösterecek olan kişileri son zamanlarda bazı şirketler seçmektedir. Belediyelerin alacakları personeller için ihaleye giren bu kişiler belediyelerin ihalelerini kazanmaları durumunda istenilen sayıdaki çöpçüyü hizmete çağırır. Yani kısacası günümüzde çöpçü olarak çalışan kişiler Belediye Kamu işçisi olarak faaliyet göstermektedir.

Çöpçü maaşları da buna bağlı olarak değişmektedir. Çünkü aldıkları ücret firmalara, Belediyelere, Deneyimlere göre değişmektedir. Bu kişilerin aldıkları ücretler ise çalışma süreleri ve kadro seviyelerine göre belirlenmektedir. Kamu kurumlarına bağlı olarak çalışan bu kişilerin aldıkları ücretler ise ortalama , En Yüksek ve En düşük maaş lar aşağıdadır. Ayrıca belediyeler zaman zaman sözleşmeli olarak çalışan çöpçüler için kadrolar açmaktadır. Bu imkandan faydalanan kişiler ise geleceğe yönelik daha umut dolu olmaktadır.

En Düşük Çöpçü Maaşı: 3000 TL

En Yüksek Çöğpçü Maaşı: 5000 TL

Ortalama Kamuda Çalışan Çöpçü Maaşı ise 4000 TL olarak biliniyor.

Bu maaşlar ve şartlar doğrultusunda Çöpçü olmak isteyen adaylar İŞKUR Kurum dışı ilanları takip edebilir veya aşağıdaki bağlantı üzerinden Belediye işçi alımı ve memur alımı ilanlarına ulaşabilirler.

BELEDİYE PERSONEL ALIMI İLANLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2021, 07:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haci metin pire
Haci metin pire - 6 yıl Önce

Ben cop arabasininla beraber cop toplama ve dokme isinde calismak istiyorum bana yardimci olurmusunuz iyi aksamlar

gamze
gamze @Haci metin pire - 6 yıl Önce

ben de olmanı isterim iyi işler

ateist dindar
ateist dindar - 7 yıl Önce

Papazlı camisi ne zaman açılacak
Amk RTE

Nuriye Sütlü
Nuriye Sütlü - 6 yıl Önce

Çöpçülere 4000 liranın altında maaş verenlerin ALLAH BİN BELASINI VERSİN. Elalemin isini pisini temizliyorsunuz, size canım kurban.

ADALET
ADALET @Nuriye Sütlü - 6 yıl Önce

çöpçülük iş bile değildir. Yanlış anlamayın çöpçülere saygısızlık etmiyorum ama çöpçülük düşük ve boş insanların çalıştığı bir iştir zaten 2000 liranın altında veriliyor.

erhan iba
erhan iba - 6 yıl Önce

Alah muhamet askina ikita ufak cocugum var buzamanakadar kimse boyun eymedim amacocuklarim icin mecburkaldim is sizim helal olan her isi yaparim alahrizasiicin bunu gorurseniz banada isvrin

gamze
gamze @erhan iba - 6 yıl Önce

Allah yardım etsin

Hasip ortaç
Hasip ortaç - 6 yıl Önce

Allah rızası için banada bir iş ayarlayın benim 5 tane çocuğum var 6 tane kiram birikiş 5 çocuğum okuyor

Martin Eden
Martin Eden @Hasip ortaç - 1 yıl Önce

Bakamayacaksın madem 5 tane çocuk niye yapıyorsun ? hem kendine hem onlara eziyet ettin. Akıllanmayacak mısınız siz ? o 5 çocuğun fakirlikten dolayı çektiği her eziyette vebalin var.

Müslüman diye sor gösterirler
Müslüman diye sor gösterirler - 5 yıl Önce

Degerli din kardeşlerim hepimiz kardeşiz çöpçüleri küçümsüyenler var aramızda mesela bu sayfa 1100 lira maaş alıyo demiş çöpçlerin maaşı en az 3 bin tl olması lazım sabahın köründe o soğuğa çıkıp milletin çöplerini topluyolar bunları göz önünde bulundurmak lazım

Selbi
Selbi - 5 yıl Önce

Bende çöpçülük isi istiyorum

Agalu bagalu
Agalu bagalu - 5 yıl Önce

Slm