Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar? Özel Kuvvetler Komutanlığı Subay ve Astsubayı Maaşı

Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde görev yapmakta olan bordo bereli subay ve astsubay maaşları ne kadar? Maaşları sizlerle paylaşıyoruz.

Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar? Özel Kuvvetler Komutanlığı Subay ve Astsubayı Maaşı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin en seçkin birliklerinden bir tanesi olarak bilinmekte olan Özel Kuvvetler Komutanlığında binlerce subay ve astsubay askeri personeli bulunmaktadır. Bu personeller sıkı eğitimlerden geçmekte ve tüm eğitimlerinin sonunda yurt geneli subay ya da astsubay rütbesi ile görevlendirilmektedir.

Özel Kuvvetler Komutanlığı en çok tercih edilmek istenen kuvvet komutanlıkları arasında yer aldığı özellikle gençler bordo bereli subay ve astsubay alımlarına yoğun ilgi göstermektedir. Peki bordo bereli maaşları ne kadar, bordo bereli subay ve astsubay maaşı ne kadar?

BORDO BERELİ MAAŞLARI

Astsubay

Bordo Berelilerin astsubay rütbesine sahip olan ve mesleğe yeni başlamış olan askeri personelleri genel olarak 4 bin 250 lira civarında maaş almaktadır. Ancak bu tutara görev bölgesi, tazminat ve ailevi durumlarına göre de ekstra ödemeler yapılmaktadır.

Subay

Yine bordo bereli subaylarda yurt geneli operasyonlara devam etmekte olup yeni başlayan subay bordo berelilerin ortalama maaşları 5 bin liradan başlamaktadır. Astsubay da olduğu gibi bordo bereli subayların maaşlarına da tazminat ücretleri, görev bölgesi ve ailevi durumları ekstra ödeme olarak yansımaktadır.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 13:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir
Bekir - 3 yıl Önce

Askerlerimize bu para az rahat uyuyorsak onların sayesinde 20 30 binlara olsun hakları birazda olsun ödensin

Enes
Enes - 3 yıl Önce

Millet vekillerine para vereceginize bizim icin kanlarinin son damlasina kadar savasanlar icin daha cok para vermeniz gerekir

MAAŞLAR COK AZ
MAAŞLAR COK AZ - 3 yıl Önce

rakam cok az mantıklı düşününü biraz. yazık...

Aslan
Aslan - 3 yıl Önce

bu askerler her türlü maddi yatı hakediyolar kardeşim onlar bizim için gece gündüz demeden dağlarda teröristlerle çatışıyolar üstelik aileleri kimi zaman günlerce kimi zaman aylarca haber alamıyor bu mesleği yapanlar bilir ki bordo bereli olmak intihar etmekle aynı şey çünkü bu mesleğin sonu ölümdür hangi insan para için hayatını feda eder ki ben dünya üzerinde para için hayatını feda edicek insan tanımıyorum insanın canı tatlıdır ama bazen vatan sevgisi ve bu ruh iç güdü insanı fedakarlıklara yöneltir bu yüzden burada boş yorum yapma kardeşim.

Semih
Semih - 3 yıl Önce

Millet vekiline vereceğiniz yerine mehmetciklerimize verin o parayı

Gizem
Gizem - 3 yıl Önce

Bu meslegi para için yapanlar diye başlayan yorumcular çok biliyorsanız siz bedava yapın ne biliyorsunuz kaç çatışmaya girdiniz ölüme kaç kez aileni sevdigini evladını geride bırakıp gittiniz boş konuşup insanın canımı sıkmayın para için bordo bereli egitimini bile gecemezsiniz hadsizce klevye başında yorum yapmayın ücret konusuna gelince çok az adamlar izin özel gün bile bilmeden çalışıyorlar düz askerden farklı ama somuçta hepsi bizim vatanımız can güvenligimiz için can veriyor askeri personel erde dahil maaşları yüksek olmalı adaletli olalım

Kara MeLek
Kara MeLek - 3 yıl Önce

Bu görevi sadece para için yapıyosanız yazıklar olsun!

koray
koray @Kara MeLek - 3 yıl Önce

ne alakası var be para için yapılsa bu ülkenin hali nice olurdu senin kafan mı iyi be. onlar görev aşkı ile dağda çarpışırken para akıllarına mı geliyor sanki onların akıllarında dağda iken 2 şey var aile ve vatan

İsimsiz
İsimsiz @Kara MeLek - 3 yıl Önce

Hayır paralarına bakmalarının nedeni askerlerimiz haklarını alıyorlarmı diye bakıyorlar Milletvekillerine para verceklerine Bizim için savaşan askerlerimiz haklarını alamıyorlar askerler olmassa kimse olmazdı Hakkettikleri para 20 bin 30 bin tl iken 5 bin tl almaları adaletmi ?

İdris
İdris - 3 yıl Önce

Öncelikle CHP li ve hep li hödük hainlere desek daha mantıklı bu fedakar askerler öldürüyor onlarda asker niye öldürüyor deme cesaretini gösteriyorlar burada milletvekili maaşı diye genelleme yapanların alayımda bu kafadan bence

akif
akif @İdris - 3 yıl Önce

gerizekalı herif askeri ergenekon balyoz operasyonlarıyla kim tutukladı? şehide kim kelle dedi? habur rezaletine kim imza attı chp mı?