Astsubay Maaşları Temmuz 2019’dan Sonra Ne Kadar Oldu?

2019 Temmuz zamlı astsubay maaşlarının ne kadar olduğu merak konusudur.2019 zamlı astsubay maaşları ve astsubayların çalışma koşulları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Astsubay Maaşları Temmuz 2019’dan Sonra Ne Kadar Oldu?

Ülkemizde en çok talep gören mesleklerden olan askeri personel meslek grubu içerisinde tercih edilen kadrolardan biri de astsubaylık olup son zamanlarda yapılan askeri personel alımları ile birlikte mesleğe olan ilgi de artış göstermektedir. TSK bünyesinde görev alan astsubaylar vatanın korunmasında önemli rol oynayan meslek grubu binlerce kişinin hayalini süsleyen mesleklerden biri haline gelmiştir. Birçok adayın da merak ettiği konular arasında maaş detayları yer almakta olup 2019 Temmuz zammı ile birliktesubay ve astsubay maaşları en güncel şeklide haberin devamında yer almaktadır.

2019 Astsubay Maaşları

TSK bünyesinde astsubay olarak görev yapan personel askeri kamu personeli olarak görev yapmakta olup memurluk haklarının tamamından yararlanmaktadır. Bunun yanında askeri personel olmanın gerektirdiği birtakım hakların da sahibidir. 2019 Temmuz zammı ile birlikte astsubay maaşları 4.000 TL ile 5.000 TL arasında yer almıştır. Bunun yanında derece, rütbe ve tecrübeye göre de maaş artışı görülmektedir.

2019 Subay Maaşları Nedir?

TSK’da görev alan askeri personeller arasında subay rütbesine sahip olan bireyler de askeri haklardan ve memurluk haklarından yararlanmakta olup subay sınıfının ilk rütbesini oluşturan teğmenlerin zamlı maaşları da 4.000 TL olarak yer almakta olup diğer subay sınıfı rütbeleri arasında yer alan üsteğmen maaşları 4.300 TL, yüzbaşı maaşları ise 4.500 TL, binbaşı maaşları da 4.700 TL olarak yer almaktadır.

YORUM EKLE