Astsubay Maaşları Ne Kadar Oldu 2018! Kıdemlere Göre Astsubay Maaşı Nedir?

Silahlı Kuvvetler bünyesinde görev yapmakta olan astsubay maaşları ne kadar, 2018 yılının kıdemlere göre astsubay maaşı nedir?

Astsubay Maaşları Ne Kadar Oldu 2018! Kıdemlere Göre Astsubay Maaşı Nedir?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde on binlerce astsubay görev yapmaktadır.

Astsubaylar genel olarak operasyonların tümüne gönderilmekte olup emrinde bulunan uzman erbaş ve uzman çavuş birlikleri ile görevlerini başarılı bir şekilde yönetmeyi amaçlamaktadır. Astsubayların bağlı olduğu subaylar bulunmaktadır. Peki ülkemizde yukarıda verilen komutanlıklarda görev yapan astsubay maaşları ne kadar 2018, kıdemlere göre astsubay maaşları nedir?

ASTSUBAY MAAŞLARI NE KADAR?

Astsubayların maaşlarını İşin Olsa ekibi olarak sizlere detaylı bir şekilde açıklıyoruz. İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapan astsubaylar kıdemlerine göre maaş almaktadır.

Astsubayların aldıkları net maaş genel olarak 4 bin lira ile 5 bin lira arasında değişiklik göstermekte olup bu tutara kıdem, tazminat, sınıf, görev, aile, çocuk vb. gibi durumlarında dahil edilmesi ile maaşlar daha da yükselebilmektedir. Kıdemler arası ise 100 - 200 TL arasında bir maaş değişikliği meydana gelmektedir.

DİĞER MESLEK MAAŞLARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 13:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özer
Özer - 3 yıl Önce

Terbiyesizlik etme Allah bilir yaşın kaç adam sormuş kötü yorumunu kendine sakla nazmi abi sana gelince 28 yaşından sonra hiçbir askeri veya polislikle ilişiğin olamaz

nazmi
nazmi - 3 yıl Önce

33 yaşındayım ortaokul mezunuyum askeri liseye giremez miyim

Serdar
Serdar - 3 yıl Önce

Sen oraya cocugunu gonder

Furkan Orhan DEDE
Furkan Orhan DEDE - 3 yıl Önce

Vatan görevi bu parası ne olursa olsun. Allah banada nasip eder inşAllah

Volkan
Volkan - 3 yıl Önce

Hava kuvvetleri astsubayligi nasib etti Allah şükürler olsun

Ahmet
Ahmet @Volkan - 3 yıl Önce

Selam muvazzaf mi acaba

Alihan
Alihan - 3 yıl Önce

Merhaba muvazzaf astsubay olduktan sonra pomem sınavlarına girip polis olabiliyormuyuz ?

sergen
sergen @Alihan - 3 yıl Önce

maaşı da iyi kendisi de iyi

Tacettin
Tacettin - 3 yıl Önce

Önlisans mezunuyum. Bu yıl sonunda ise lisans mezunu olmuş olacam. Astsubay olmak istiyorum yasım 25
Askeri liselere giremem yasım gecmis fakat sivil insanlardan alımların alındığını da duydum bu alımlara muvazzaf mı deniliyor ? Yani yasi liseye girmek icin buyuk olan askeri alımlara muvazzaf mı deniliyor

eren
eren @Tacettin - 3 yıl Önce

la kardes kafayımı yedin git polis ol

Furkan
Furkan @Tacettin - 3 yıl Önce

Muvazzaf demek tsk’nın has personeli gibi de tanımlasam uygun olur herhalde. Ör:Sözleşmeli ve muvazzaf subay astsubay alımı yapılacak. Sözleşmeli belli bir yıla kadar (istenildiğinde uzatılabilir veya bırakabilirsin 3-5 yıl). Muvazzaf demek 15 yıl’a kadar çıkamazsın demek. Zorunlu hizmet süreni bitirmekle mükellefsin demek. 25 yaş büyük değil. Önlisans alımlarından başvur en az 60 kpss puanı almış ol. Asem’de eğitimini al sonra göreve başla. Umarım özet’i iyi geçmişimdir. Hakkınızda hayırlısı olsun saygılar.

Unal
Unal - 3 yıl Önce

Benim amcam Astsubay emeklisi 3 000 alıyor


Ünal aktaş AMCAM
Ben de UnAl