Astronot Maaşları Ne Kadar? Görevlerine Göre Maaşlar

Uzayı araştırma konusunda görevlendirilen astronotlar belirli bir maaş karşılığında çalışmaktadır. Peki astronot maaşları ne kadar? astronotların görevlerine göre aldığı maaşlar nedir?

Astronot Maaşları Ne Kadar? Görevlerine Göre Maaşlar

Bilindiği üzere özellikle ufak çocukların en büyük hayali mesleklerinden bir tanesi astronot olmaktır. Astronotlar görevleri zor olsa da uzay yolcuğu gerçekleştirebilmekte ve görevlerini tek başına icra edebilmektedir. Yaptıkları iş oldukça zor ve bilgi istediği için aldıkları maaşlar da yüksektir.

Astronotlar dünyadayken görevleri sırasında normal şekilde maaş almaktadır. Ancak uzaya çıktıklarında ya da farklı görevleri yerine getirdiklerinde maaşlarında ciddi bir artış meydana gelmektedir. Peki astronot maaşları ne kadar? Astronotlar görevlerine göre ne kadar maaş almaktadır?

ASTRONOT MAAŞLARI

Buna göre birinci sınıf pilot olarak bilinen Rus kozmonotların aylık olarak bin 500 ile 2 bin dolar maaş aldığı biliniyor. Ancak uzayda görevlendirildiklerinde süresine göre maaşları 25 bin dolara kadar artış gösterebiliyor.

Uzay konusunda dünya genelinde en büyük çalışmaları yapan kuruluşlardan bir tanesi NASA'dır. Bu sebepten dolayı en yüksek maaş alan astronotlar NASA'da görev yapmaktadır. Ancak NASA'da görev yapan astronotların işleri daha zor olduğu için maaşlarının da yüksek olduğu bilinmektedir. Buna göre NASA'da görevli astronotların 170 bin dolara kadar maaş aldığı söylenmektedir.

Tabi bu maaşlar en bilinen kurumlara göre belirlenmiştir yani diğer kurumlar da görev yapmakta olan astronotların maaşları daha düşük ya da daha yüksek olabilmektedir.

BURADAN DİĞER MESLEKLERİN MAAŞLARINI GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alya
Alya - 4 yıl Önce

Bence astronot maaşı çok daha yüksek olmalı sonuçta uzaya gidiyorsun değilmi XD

İsismsiz
İsismsiz - 4 yıl Önce

Lan astronotlar bunun10 katı yüksek almalı 2.000 dolar ne beee.

yag
yag @İsismsiz - 4 yıl Önce

2000dalar değil 170 bin dolar türkiyedeki değeri 918,640 bin sadece aylık

Dijle
Dijle - 4 yıl Önce

Bence çok daha fazla olmalı

Dijle
Dijle - 4 yıl Önce

Bence çok daha fazla olmalı ama neyse

Gizli astronot
Gizli astronot - 4 yıl Önce

Zaten yazida gorevli bir astronotun maasinin 170.000$ oldugu soylenmis 170.000×5=850.000tl oluyor yani bir astronot gorevlisnin maasi bu kadar

Ferit khan
Ferit khan - 4 yıl Önce

Beni göndersinler uzaya aylık bin versin yeterli dir

Meva NAZ
Meva NAZ @Ferit khan - 4 yıl Önce

BANA 3 BİN DEN YÜKSEK VERSELER TAMAM

Ebru NYC
Ebru NYC - 5 yıl Önce

Güzel yararlı

Yunus
Yunus @Ebru NYC - 4 yıl Önce

Ben astronotum bana ayda 500000

salati
salati - 5 yıl Önce

güzel