Araştırmacı Maaşları

Araştırmacı Maaşları Araştırmacı olarak çalışanlar ne kadar maaş almaktadır şeklinde sorular sitemize gelmektedir

Araştırmacı Maaşları

Araştırmacı Maaşları

Araştırmacı olarak çalışanlar ne kadar maaş almaktadır şeklinde sorular sitemize gelmektedir. Öncelikle Araştırmacı ne demektir ona değinelim. Kamuda araştırmacı olmak 4046 sayılı Özelleştirme yasası gereği Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür ünvanına kadar olan yöneticiler Kamu kurum ve kuruluşlarına aktarılırken Araştırmacı unvanı ile aktarılmak demektir. Araştırmacıların yaptığı işe değinecek olursak, araştırmacı olarak görev yapan kamu personeli; kurumun veya görevli olduğu birimin görev ve hizmetleri ile ilgili konularda verilecek görevleri ifa etmek, görevli olduğu birimin veya kurumun görevleri hakkında araştırma yapmakla yükümlüdür.

Ayrıca araştırma görevlileri inceleme yapmak ve bu incelemeleri değerlendirerek sorunlara çözüm yollarını belirlemekle de yükümlüdür. Yapılan araştırmalarla ilgili rapor yazmak, toplantılara katılmak, koordinasyon ve danışmanlık yapmak, araştırma programlarını hazırlamak ve kurum tarafından verilen görevler konusunda da araştırma yapmak ve verilecek diğer görevleri yerine getirmek, kamuda araştırmacı olarak çalışan personelin ana görevleri arasında yer almaktadır.

Araştırmacı ne kadar maaş alır sorusunun cevabına gelecek olursak, araştırmacı için kamuda gösterilen örnek kadronun maaşı 1600 tl civarında buda düz memur maaşıyla eşit, eğer araştırmacı müdür ise 2500 tl civarında maaş almaktadır. Yani buradan da anlaşılacağı gibi kamuda araştırmacı olarak çalışanların memurluk seviyesine göre maaşları da farklılık göstermektedir. Araştırmacılar kamuda çalıştıkları alana göre maaş alırlar ve maaşları da memurluk kıdemlerine göre artış gösterir. Günümüzde 4 kategoride araştırmacı ünvanı bulunmaktadır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat demirkol
murat demirkol - 2 yıl Önce

6639 sayılı kanuna göre araştırmacı kadrosunda olanlar ne kadar maaş alırlar