2021 Asdep Personeli Maaşları Ne Kadar? Asdep Görevleri Nedir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2021 Asdep sözlü sınav sonuçlarını açıkladı. 2021'de yeni asdep personeli alınacak mı Asdep maaşları nedir? Görevleri nedir? İşte detaylar

2021 Asdep Personeli Maaşları Ne Kadar? Asdep Görevleri Nedir?

ASDEP, aile ya da bireylerin sosyal hizmetlere ve sosyal yardıma ihtiyaçlarının tespiti yapan bir programdır. Hizmet modelinin planlanması ya da uygulanması durumunda kamu hizmetlerinden faydalanması sağlanan bir tür danışmanlıktır. Bu program doğrultusunda ihtiyaç sahibi kişiler veya aileler belirlenerek eğitim, istihdam veya sağlık gibi alanlarda hizmet sağlanmaktadır. Aynı zamanda aile veya bireylerin psikososyal ve ekonomik durumları incelenerek ihtiyaç duydukları alanlarda hizmet verilmektedir.

ASDEP, Türkiye genelinde yaygınlaşmış bir uygulama olup 1.500 çalışana istihdam süreci başlatmıştır. Bu doğrultuda ASDEP görevlileri;

  • Psikoloji,
  • Sosyal Hizmet,
  • Çocuk gelişim,
  • Aile ve tüketici bilimleri,
  • Rehberlik ve psikolojik danışmanlık
  • Sosyoloji

gibi üniversite programlarından mezun olmalıdır. Daha sonra KPPS sınavı P3 türü ile en az 60 puan alan kişiler ASDEP personeli olmak için başvuruda bulunabilir. Bu program kapsamında Türkiye genelinde sosyal hizmete ihtiyacı olan vatandaşlar tespit edilerek destek sağlanmaktadır. Ayrıca ASDEP çalışanları kamu görevlisi olarak nitelendirilmektedir.

ASDEP personelleri görevleri arasında yer alan Aile Danışma Merkezleri, Çocuk Merkezleri, Gençlik Merkezleri, Yaşlı Hizmet Merkezleri ve Toplum Merkezlerinde görev yapan ASDEP çalışanları vatandaşın her türlü ihtiyacını gidermekle görevlidir. Bu doğrultuda ASDEP personelleri 2021 için 6500 TL civarında aylık maaş almaktadır. Aynı zamanda yıllık zam oranlarına bakılarak asgari ücretin %10 oranında aylık maaş verilmektedir. Bunun dışında il sınırları dışında çalışacak tüm ASDEP personelleri maaşlarına ek günlük harcırah (yol gideri) verilecektir.

2022 Yılı İçin Aile Bakanlığı 1500 ASDEP Alımı Yapacak!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından gelen duyuru ile 2022 yılı için geçerli olaca 1500 ADEP alımı yapılacağı oldu. Aynı zamanda bakanlık bünyesine 4500 Sözleşmeli Personel alımı yapılacak. Gelişmeler için aşağıdaki sayfayı takip edebilirsiniz.

İŞİN OLSA TAKİP ET

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 23:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 10 ay Önce

Asdep personeli (ek bir ödeme olmaksızın) 5200 almaktadır. ( Bu yıl içinde atananlar

yağmur
yağmur - 8 ay Önce

ek ödeme ile bile bu kadar maaş almıyoruz. bilgi paylaşırken keşke daha çok dikkat edilse. ayrıca yol ve yemek ücreti de verilmiyor.

Fatma
Fatma - 12 ay Önce

2020de atandım asdep olarak ve boyle bi rakam almıyoruz

Büşra Nur Yalçın
Büşra Nur Yalçın @Fatma - 12 ay Önce

Fatma hanim tam olarak ne kadar aliyorsunuz ben de 2022de atanmak istiyorum ve kac puanla atandiniz acaba?

Deniz
Deniz - 11 ay Önce

Fatma hanım ne kadar alıyorsunuz.