Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvuruları sona eriyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Kültür ve Turizm Bakanlığına Bağlı olan Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü farklı şehirlerde olmak üzere 86 Personel alımı yapacak. Sanatçı Alımı için DOB Müdürlükleri adaylara sınav uygulayarak. Aynı zamanda KPSS Şartı aranmayacak olup diğer şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilecekler.

Başvurular Sona Eriyor

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları 29 Kasım 2021 tarihi ile başlamış olup artık sona eriyor. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını 13 Aralık 2021 tarihine kadar e-Devlet şifresi ile kariyer adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir.

Ayrıca alımlar, Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya ve Samsun illerindeki Opera ve Bale Müdürlüklerine yapılacak olup adaylar sadece tek il için başvuru yapabilecekler.

DOB 86 Personel Alımı Başvuru Şartları ve Kontenjan Dağılımı Burada

Başvuru Değerlendirmeleri Nasıl Yapılacak?

Kültür Bakanlığı DOB 86 personel alımı başvuruları KPSS Şartı olmaksızın yapılmış olup sonuçlarda KPSS değerlendirmesi kullanılmayacak. Bu kapsamda Bakanlık Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan ve usulüne uygun olarak başvuru yapan adaylar, Müdürlüklerimizce gerçekleştirilecek olan dinleti, değerlendirme sözlü veya uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır.

Sınava Girmeye Hak Kazanan Adaylar Ne Zaman Duyurulacak?

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Sanatçı alımı için sınavlara girmeye hak kazanan adaylar Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) internet adresinden duyurulacak. Başvuruların 13 Aralık 2021 tarihi ile sona ermesinin ardından sonuçların Ocak ayına kadar açıklanması bekleniyor.

Editör: TE Bilisim