Merkezi memur alımı için Tercih Kılavuzu yayımlandı. Az Önce ÖSYM aracılığı ile yayımlanmış olan tercih kılavuzuna göre Kamuya Mülakatsız Memur Alımı yapılacak.

ÖSYM üzerinde 6 Temmuz 2023 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre " KPSS-2023/1: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması" kapsamında memur alımı gerçekleştirilecek.

Mülakatsız Memur Alımı Yapılacak!

Kamuya Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu memur alımı yapılacak. Az Önce Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi başkanlığı tarafından gelmiş olan duyuruya göre KPSS 2023/1 kapsamında Adayların KPSS puanı ele alınarak yapılacak puan sıralamasına göre Mülakatsız memur alımı yapılacak.

Kamuya 1818 Memur Alımı Yapılacak!

ÖSYM yayımladığı tercih kılavuzuna göre Lise, Ön Lisans ve Lisans meuznu 1818 memru alımı yapılacak. Aşağıdan kadro dağılımına ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-ozel-memur-personel-alimi/kamuya-kpss-20231-tercihi-ile-1818-memur-personel-alimi-h44702.html

Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Adaylar tercih Yapacak!

Her yıl iki kez gerçekleştirilen Merkezi memur alımı kapsamında Memur almı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Lise mezunu, Ön Lisans mezunu ve Lisans mezunu adaylara kontenjanlar yer almaktadır.

KPSS Geçerlilik Yılı ve Taban Puan Kaç Olacak?

KPSS 20231 Tercih kılavuzu ile kamuya memur alımı yapılacak. Lise mezunu için P94, Ön Lisans mezunu için P93 ve Lisans mezunu için P3 puan türünden puan almış olmak şartları aranacak.

Herhangi bir KPSS Taban puan şartı olmayacak. İsteyen 50 KPSS Puanı ile de tercih yapabilecek. Bu kapsamda Değerlendirmelerde aynı kadro ve kurum için en yüksek KPSS puanı kullanılarak atama yapılacak.

Tercih Süreci Ne Zaman?

ÖSYM daha önce de açıkladığı tarih ile KPSS tercihleri bir hafta sürecek. Adaylar tercihlerini sadece ÖSYM üzerinden online olarak gerçekleştirecekler.

ÖSYM Tercih Kılavuzu Yayımlandı!

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2023/1 Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir.

Adaylar tercihlerini, 6-13 Temmuz 2023 tarihleri arasında yapabilecektir. Tercih işlemleri 6 Temmuz 2023 tarihinde saat 10.00’da başlayacak ve 13 Temmuz 2023 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2023/1 Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

KPSS 2023/1 Tercih Kılavuzları:

Nitelik Kodları Nedir?

KPSS Tercih kılavuzu için Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları için nitelik kodları verilmiştir. Adaylar söz konusu bu nitelik kodlarını tercih sürecinde kullanacaklar. İlgili nitelik kodları eğitim seviyesine mezun olunması gereken bölümleri ve nitelikleri belirlemektedir.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA