Konya Büyükşehir Belediyesi memur alımı yapacak. Belediye Memur alımı ilanına göre Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda görevlendirilmek üzere İtfaiye Eri Alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda yayımlanmış olan ilana göre Konya Büyükşehir Belediyesi 657 sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında Belediye İtfaiye Eri yönetmeliğine göre KPSS Puanı ile memur alımı gerçekleştirecek. Söz konusu duyuruya göre adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.

Belediye Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Konya Büyükşehir Belediyesi toplamda 200 Memur Alımı yapacak. Ön Lisans mezunu memur alımı yapılacak olup alımlar farklı alanlarda gerçekleştirilcek. Konya Büyükşehir Belediyesi Alımları aşağıdaki tablodaki gibi olacak;

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Konya Büyükşehir Belediyesi memur alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Başvuru Özel Şartları Nedir?

Adayların yukarıdaki tablodaki nitelikler dışında bazı şartları sağlıyor olmaları gereklidir. İtfaiye Eri pozisyonu için aranan şartlar aşağıdaki gibidir.

Boy Şartı:

Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak şarttır.

Yaş Şartı:

Sınavın yapıldığı tarih itibari ile 30 yaşından büyük olmamak gereklidir.

Sürücü Belgesi Şartı:

3.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) veya en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Sağlık Şartı:

Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gereklidir.

KPSS En Az 55 Puan İle Memur Alımı Yapılacak!

Adaylardan 2022 yılı KPSS Puan şartı aranacak. Buna göre Ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 55 Puan almış olanlar başvuru yapabilecekler.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Konya Büyükşehir Belediyesi Alımları Eylül ayında yapılcak. Başvurular sadece İstenen belgelerle olmak üzere Online doldurulacak Başvuru ile şahsen yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 25 - 29 Eylül 2023

Başvuru Adresi: Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Konevi Mahallesi, Millet Caddesi Konya Büyükşehir Belediyesi Konevi Ek Hizmet Binası No:14 Meram/KONYA

Başvuru Formu:  http://www.konya.bel.tr

İLANIN TAM METNİ