Konya Büyükşehir Belediyesi memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilana göre Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Belediye Zabıta Yönetmeliğine göre Belediye bünyesine 19 Zabıta memuru alımı gerçekleştirecek. Adaylardan aranan başvuru şartları nedir? Kontenjan bilgisi nedir?

Zabıta Memuru Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesine Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere Kadın Erkek adaylar içerisinden olmak üzere Ön Lisans mezunu memur alımı gerçekleştirecek.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Konya Büyükşehir Belediyesi memur alımı için adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi nitelikler aranacak.

Ayrca Daha önce görev yapılan kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası almamış olmak gereklidir.

Başvuru İçin Özel Nitelikler Nelerdir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Memuru alımı için KPSS, Eğitim ve mesleki nitelikler aranacak. 

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans seviyesinde olmak üzere KPSSP93 puan türünden en az 65 puan almış olmak gerekmektedir.

Eğitim Şartı Nedir?

Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler Önlisans programlarının birinden mezun olmak,

Boy Şartı:

Erkek adaylar için 167 cm ve Kadın adaylardan 160 cm boyundan kısa boylu olmamak gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

Yapılacak sınav tarihi ile 30 yaşından büyük olmamak,

Sürücü Belgesi Şartı:

En az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Büyükşehir Belediyesi memur alımında başvurular Mart ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Sadece şahsen yapılacak başvurular kabul edilecektir.

Başvuru Tarihleri: 13 - 17 Mart 2023

Başvuru Adresi: Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Konevi Mahallesi, Millet Caddesi Konya Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası No:14 Meram/KONYA