Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü memur alımı ilanı geldi. Resmi gazetede yayımlanmış olan ilana göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Lisans Mezunu Memur Alımı yapacak. Söz konusu ilana göre başvurular sadece İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecektir. 

Başvur Kontenjan Bilgisi Nedir?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü toplamda 4 kişilik kadro ile Kılavuz Kaptan alımı yapacak. KPSS siz Memur alımı kapsamında adaylardan Eğitim ve diğer nitelikler aranacak.

Başvuru şartları Nedir?

Adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi nitelikler aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

- 5237 sayılı Kanunun 188 inci, 190 ıncı ve 191 inci maddelerindeki suçlardan dolayı hakkında verilmiş bir mahkûmiyet veya güvenlik tedbiri kararı bulunmamak,

- 10.02.2018 tarih ve 30328 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Gemi Adamları ve Kılavuz Kaptanlar Yönetmeliği çerçevesinde geçerli Kılavuz Kaptan yeterliliğine sahip olmak.

- 10.02.2018 tarih ve 30328 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Gemi Adamları ve Kılavuz Kaptanlar Yönetmeliği çerçevesinde Sağlık durumunun deniz hizmetine elverişli olduğunu, bu Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre belgelemek,

Lisans Mezunu Olmak Şart!

Başvuru yapmak isteyen adayların mutlaka Denizcilik alanında lisans düzeyinde eğitim veren yüksek öğretim kurumlarından birinden mezun olmak zorundadır.

KPSS Şartı Aranmayacak!

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden gelen açıklamaya göre herhangi bir KPSS Şartı aranmayacaktır. Bu kapsamda Kıyı Emniyeti " Söz konusu ilanımıza Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamında yeterli sayıda başvuru yapılmadığından, yukarıda belirtilen Yönetmelik’in Taleplerin Kurum tarafından karşılanma esasları başlıklı 10 uncu maddesinin 7 nci fıkrası kapsamında, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartı aranmaksızın ilan yayımlanmıştır." şeklinde açıklama yapıldı.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kıyı Emniyeti iŞKUR memur alımı ilanı yayımlanmış olan duyuruya göre başvurular 12 Haziran 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 16 Haziran 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir.

BAŞVURU ADRESİ: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx