Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Yeni İlan Yayımladı! Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 12 kişilik kadro ile memur alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda yayımlanmış olan ilan için başvurular İŞKUR üzerinde başlamıştır. İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilan hakkında detayları aktaracağız.

Kontenjan Bilgisi nedir?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 12 kişilik boş kadro için Lisan mezunu olmak şartı ile İstanbul da istihdam edilmek üzere 12 kişilik boş kadro ile Deniz Trafik Operatörü alımı yapacak.,

Başvuru İçin Adaylardan hangi Şartlar Aranacak?

Deniz Trafik Operatörü öncelikle alımını yapacağı adaylardan herhangi bir KPSS şartı aramayacak. KPSS siz Personel alımı için genel olarak " Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak" gibi genel şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Uzakyol Kaptanı yeterlilik belgesine sahip olmak ve en az bir yıl deniz hizmeti tecrübesine sahip olmak
  • Kuruluşça yapılacak mülakat sınavına kadar ibraz edilmek üzere; İngilizce dil bilgisine yönelik ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 60 puan almak veya ÖSYM tarafından buna denk kabul edilen yabancı dil belgesine sahip olmak ya da GASM tarafından düzenlenen Denizcilik İngilizcesi sınavından en az 75 veya kılavuz kaptan yeterliliği ile fiili olarak herhangi bir kılavuzluk teşkilatında kılavuz kaptan olarak çalışıyor olmak.
  • Herhangi bir sosyal güvenlik Kurumundan emekliye ayrılmış olmamak.
  • Bu kapsamda işe alınacak aday, Deniz Trafik Operatörü adayı olarak işe başlatılır.
  • Deniz Trafik Operatörü adayı olarak göreve başlatılacak personelden Gemi Trafik Hizmetleri Sistemlerinin Kurulmasına ve İşletilmesine İlişkin Yönetmeliği göre ilgili düzenlemeler kapsamında İdarece belirlenecek görev başı eğitimini görev alacağı hizmet bölgesindeki gemi trafik hizmetleri otoritesinin gözetiminde başarıyla bitiremeyenlerin iş sözleşmeleri 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca fesh olunur.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kıyı Emniyeti Memur alımı başvuru süreci başlamıştır. Adaylar başvurularını en geç 4 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece Elektronik ortamda yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 25 - 9 Şubat 2024

Başvuru Ekranı: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

e