Belediye Memur Alımı için yeni ilanlar yayımlanıyor. Az Önce Yayımlanan belediye memur alımı ilanına göre İzmir Karabağlar Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edlmek üzere Belediye Zabıta Memuru yönetmeliği kapsamında 8 kişilik kadro ile Zabıta memuru alınacak.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

İzmir Karabağlar Belediyesi zabıta memuru alımları Genel İdare Hizmetleri sınıfında 9. dereceli kadroda Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden Kadın Erkek zabıta memuru alınacak. Bu yönde;

  • 1 Kadın Zabıta Memuru,
  • 7 Erkek Zabıta Memuru,

Başvuru İçin Hangi Şartlar Aranacak?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek Adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

  • İlan edilen ünvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS)  KPSS P93 puan türünden en az 65 puan almış olmak,
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,
  • 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve Kilo tespitleri Belediyemizce başvuru evrakları teslim alınmadan önce yapılacaktır,
  • Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,
  • 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
  • Adalet, Özel Güvenlik ve Koruma, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Karabağlar Belediyesi başvurusu Temmuz 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. Başvurular İstenen belgelerle olmak üzere sadece şahsen yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 22 - 26 Temmuz 2024

Başvuru Adresi: Cennetoğlu Mahallesi Yeşillik Caddesi No:232 Karabağlar/İZMİR

İLANIN TAM METNİ BURADA