2017 Şubat Ayı Memur Personel Alımı

Şubat ayında bir çok kamu kurumu bünyelerindeki memur personel ihtiyacı için farklı illerde ve farklı pozisyonlarda çok sayıda memur personel alımı gerçekleştirecek. Alımların bir çoğu online başvuru yapılacak. İşte alım yapan kamu kurum ve kuruluşları şöyledir.

2017 Şubat Ayı Memur Personel Alımı

Ocak ayında olduğu gibi Şubat ayında da bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu memur personel alımı gerçekleştirecek. Kamu kurumlarının bir çoğu duyurusunu Ocak ayında gerçekleştirdi. Bazı kurumların almları başlamış olsada başvuruları şubat ayın da da devam eden bir çok kurum var. Kurumlar adaylardan farklı farklı nitelikler aramaktadır. Her kurumun alım yaptığı şehir farklı olup pozisyonlarda farklıdır. 

Adaylardan Ne Gibi Nitelikler Aranacak?

Şubat ayında alım yapacak kamu kurumları veya kamu kuruluşları adaylardan genellikle mezuniyet şartı arayacaklardır. Yani adaylar en az ilkokul mezunu olmak şartı ile, Lise, Önlisans ve Lisans eğitimi almış olmak şartları aranacak. Bir çok kamu kurumu alım yapacağı adaydan Kamu Personeli Seçme SInavı şartı aramaktadır. Adaylar genelllikle KPSSP94, KPSSP93 ve KPSSP3 puan türünden en az 60 ar veya 70 er puan almış olmaları gerekmektedir. Peki Her Kurum KPSS şartı arıyormu? Tabikide bir çok kurum KPSS şartı arrken bazı kurumlar KPSS şartı aramıyor. Özellikle yutrdışı alımlarda, Bazı üniversitelerde, Bazı askeri alımlarda KPSS şartı aranmamakta. Bir çok adayın en çok korktuğu şartlar birisidir KPSS. Ancak bu ilanı takip ederek KPSS şartı aramayan kurumları inceleyebilirler veya Düşük KPSS puanı ile alım yapan kurumları inceleyebilirler. Diğer şartlar arasında ise genellikle memur adayı olmak isteyen kişiler mutlaka ve mutlaka 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir. Alım eğer engelli alımı değilse genellikle görevini yapmasına engel olabilecek sağlık durumu olmaması gereklidir. 

Şubat Ayı Memur Personel Alımı Yapan Kurumlara Nasıl Başvuru Yapılır?

Kamu kurumlarına başvurularınızı aşağıdaki verilmiş ilanların son başvuru tarihlerine kadar başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz. Her kurumun başvuru şekli farklıdır. Genellikle başvurular online yapılmaktadır. Ancak bazı kurumlar başvurularını şahsen veya posta yolu ile yapılmaktadır. Dikkat etmeniz gereken ise başvuru süresi içerisinde başvurularınızı gerçekleştirmenizdir. Aksi taktirde başvurusu geçmiş ilana yapılan başvurular hiç bir şekilde kabul edilmeyecektir. 

Bizler www.isinolsa.com ekibi olarak Şubat ayında memur personel alımı yapacak kurumların hepsini bir araya topladık. Aşağıda güncel alım yapan kurumların veya kuruluşların ilanlarına ulaşabilirsiniz. 

Alım Yapacak Kurum veya Kuruluş KPSS Şartı Alınacak Personel Sayısı Son Başvuru Tarihi Detaylar
Dışişleri Bakanlığı Yok 54 13/02/17 TIKLAYIN
Dokuz Eylül Üniversitesi Yok 1 17/02/17 TIKLAYIN
Necmettin Erbakan Üniversitesi Var 25 13/02/17
 
TIKLAYIN
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Var 54 10/02/17 TIKLAYIN
Savunma Sanayii Müsteşar. Var 35 17/02/17 TIKLAYIN
TUBİTAK MAM Yok 7 TIKLAYIN
Maliye Bakanlığı Muhasebat
Genel Müdürlüğü
TIKLAYIN
Kastamonu
İl Özel
İdaresi
Yok 8 06/02/17 TIKLAYIN
Emniyet Genel Müdürlüğü Var 15 03/02/17 TIKLAYIN
Dışişleri Bakanlığı Yok 60 20/02/17 TIKLAYIN
MSB ve Kuvvet Kom. Var 06/02/17 TIKLAYIN
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Var 20 03/02/17 TIKLAYIN
Gençlik ve Spor Bakanlığı Var 50 24/02/17 TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 16:31
YORUM EKLE